Esrarengiz Cinayet

Kocasının ailesi tarafından namus meselesi nedeniyle öldürülüp çuval içinde bahçeye gömüldüğü ortaya çıkan kadının kafatasına ulaşılamadı.

Esrarengiz Cinayet Malatya Asayiş

Malatya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, polise kayıp diye bildirilen şahıslarla ilgili dosyaları incelemesi esnasında 18 ay önce kaybolduğu bildirilen Hanife Durak (40) adlı kadının aile içi cinayete kurban gittiği ve kayınları tarafından öldürüldükten sonra yine kaynına ait evin bahçesinde gömüldüğü ortaya çıkmıştı. Hurdacılık yapan M. D. ile 17 yıldan beri evli olan ve çocuğu olmayan Hanife Durak'ın Yamaç Mahallesi'ndeki evde öldürülüp, Hidayet Mahallesi'ndeki kaynının evine getirilerek bahçede gömüldüğü belirlenmişti.

Gece Cumhuriyet Savcısının nezaretinde Hidayet Mahallesi'ndeki eve yapılan baskında kadının kocası M.D. ile 3 kaynı ve evin gelini ile 3 kızı olmak üzere toplam 8 kişi gözaltına alınmıştı. Evin bahçesinde yapılan kazıda ise kemik parçalarına ulaşılmıştı. Ancak yapılan çalışmalarda kadını kafatasına ulaşılamadığı öğrenildi. Kadının cesedinin bazı bölümlerinin yakılmış olabileceği ihtimalide değerlendiriliyor. Olayın namus meselesi nedeniyle işlendiği iddia ediliyor.

"KAYINBABADAN İLGİNÇ SÖZLER, "İŞİMİZ YOK, ONU, BUNUMU ÖLDÜREK"

Kadının kayınbabası olan Osman Durak, "Bizim gelinimiz aşağı yukarı 16-17 aydır kayıp. Kaybolduktan sonra gelinin annesi ile babası geldi. Bizden kızlarını sordular, bulmamız için yardımcı olmamızı istediler. Bende onlara, 'Elimizden geldiği kadarı ile yardımcı oluruz' dedim. Ondan sonra, 'Senin oğlun yaptı" dediler. Bende dedimdi, 'Oğlum, bir tokat vurmuşsa, aç bırakmışsa, çıplak bırakmışsa söyleyin' Oğlum dedim, 'Gece hem el arabası sürüyor, hem de hurda topluyor.' Aradan 1 ay geçtikten sonra gelinin annesi tekrar geldi. Dedi; 'Osman dayı bir haber yok mu?' Dedim, 'Kimi diyor, İstanbul'da, kimi diyor İzmir'de, kimi diyor kaçırmışlar, kimi diyor öldürmüşler, her biri bir şey söylüyor. Kimi diyor, biz İskenderun'da gördük', durum böyle. Olayı öğrenince ben şok oldum. Benim bir şeyden haberim yok. Dün o haberi alınca hiç bir şey anlayamadım. Kim yapmışsa meydana çıkar. Öldürülmüş, öldürülmediyse, bizimki mi yapmış, başkası mı yapmış veya kaçmış mı, göçmüş mü belli olur. Adalet yerini bulur" iddialarında
bulundu.

Gelinin oğulları tarafından evin bahçesine gömüldüğü iddiası ile ilgili olarak ise kayınbaba Osman Durak, "Yok gözüm, öyle bir şey yok. Nerede gömüldü? Gidin bakın. Ben buradayım, gece gündüz, kızlarım burada, oğlanlarım burada, nasıl gömüyorlar? Öyle işmi olur? İşimiz yok onu bunu mu öldürek? İspat etsinler, kemiklerini göstersinler. Benim haberim yok. Başkasının haberi varsa söylesin" ifadelerini kaydetti.

POLİS 1 METRE ÇUKUR KAZDI

Polisin operasyon esnasında beraberinde götürdüğü kazma ve küreklerle yaptığı çalışmada kadının kemik parçalarına 1 metre derinlikteki çukurda ulaşıldığı öğrenilirken, ceset parçalarının çevredeki evlerin görmemesi için bahçedeki ağacın yanına gömüldüğü görüldü. Ceset parçalarının çuval içinde toprağa gömüldüğü iddia edildi.
Olayla ilgili olarak toplam 8 kişi gözaltında tutulurken, cesedin çıkartıldığı evin önüne polis ekibi konuldu.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 359
Bu Ay : 6339
Toplam : 6339

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom