Köy Yollarına Tabela

Malatya'nın köy yollarını gösteren tabelaların biran önce takılması istendi.

Köy Yollarına Tabela Malatya Haber

İl Genel Meclisi'nin Ağustos ayı toplantısına, İl Özel İdaresi Salonu'nda Naci Şavata başkanlığında devam edildi. 

Gündem maddeleri ile önergelerin ele alındığı İl Genel Meclisi toplantısında, geçen yıl İl Genel Meclisi tarafından karar alınmasına rağmen, hala köy yollarını gösteren tabelaların yeterli takılmadığını dile getirilip, konunun araştırılması için talep Arge Komisyonu'na havale edildi.

İl Genel Meclisi toplantısında ayrıca, İl Özel İdaresi'nin yaptığı su ve toprak analiz ücreti ele alındı. 65 TL alınan toprak analizinin 50 TL'ye, 175 TL olan su analiz ücretinin de 150 TL'ye düşürülmesi kararlaştırıldı.

Toplantıda ayrıca, asfalt yolların zaman zaman tahrip edildiği, bunun önüne geçilmesi için haber vererek kazı yapandan metrekare için 40 TL, haber vermeden asfaltı kazandan 80 TL ücret alınması kararlaştırıldı.

Bütçe Plan Komisyonu'nda görüşülüp rapora bağlanan Darende ilçesi Nurkuyusu, Karabacak, Haracören, Dumlupınar, Ağılyazı Kavak köy ve mezralarının sulama ihtiyacının Ayvalı çayından karşılanması, Merkez Üzümlü Köyü ile yayla arasındaki 4 kilometre yolun yapılması, Akçadağ ilçesi Karaçalık mevkiindeki tavuk çiftliği mevzi imar planı, Arguvan ilçesi İsaköy Güvencik 'e ahır ve mandıra yapılması için mevzi imar planı, Şahnahan beldesindeki eski köprünün yenilenmesi için 90 bin TL'lik ödeneğin verilmesi, Merkez Tohma köyüne su için sondaj vurulması, Yeşilyurt ilçesine 4 kilometre asfalt talebi de komisyonlarda incelenmek üzere havale edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 925
Bu Ay : 3409
Toplam : 3409

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom