Başbakan Erdoğana Saldırı

Malatya miting öncesinde, bir kişinin Erdoğan'ın bulunduğu otobüse doğru "Öleceksin" diye bağırarak saldırmak istediği ve bir polise yumruk attığı ortaya çıktı. Şahıs tutuklandı.

Başbakan Erdoğana Saldırı Malatya Haber

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz 25 Temmuz Pazar günü Malatya'da Hükümet Meydanı'nda referandum nedeniyle miting düzenlemişti. Başbakan Erdoğan'ın miting alanına giriş yapmak için Kışla Caddesinden meydana doğru vatandaşları selamlayarak ilerlerken, kaldırımdan direk otobüse doğru koşarak "Öleceksin" diye bağırıp, kendisini engellemek isteyen Başbakanlık Koruma Şubesi'nde görevli Komiser B.G.'ye yumruk atan K.D. (37) adlı şahısın etkisiz hale getirildiği ortaya çıktı.

Emniyetin soruşturmayı gizlilik ve geniş çaplı olarak yürüttüğü ve Adıyaman nüfusuna kayıtlı olan K.D.'nin çıkartıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildiği öğrenildi.

ERDOĞAN, "BİZ BU YOLDA ÖLMENİN NE OLDUĞUNU ÇOK İYİ BİLİRİZ" DEMİŞTİ

Saldırıdan kısa bir süre sonra kürsüye çıkan Başbakan Erdoğan Malatya mitinginde şu ifadeleri kullanmıştı, "Biz diyoruz ki, biz bu yola canımızı ve bedenimizi koyduk. Millete hizmet yolunda başımızı koyduk. Biz bu yola beyaz kefenimizle çıktık. Turgut Özal'ın dediği gibi, 'Allah'ın verdiği canı ondan başka alacak yoktur'. Biz de ona teslim olmuşuzdur. Adnan Menderes'in ruhu sizi ebediyete kadar takip edip bir gün sizi silip süpürecek. Bizi tehdit edenlere ben de diyorum ki, bunların hepsi boş. Biz bu yolda ölmenin ne olduğunu çok iyi biliriz. O korkaklar arasında bizi bulamayacaksınız. Bu topraklar için biz bedeli ne olursa olsun ödemeye hazırız. Korkaklar tarih boyunca anılmazlar, onlar hep unutulurlar. Ancak adam gibi adam olanlar, vatanına milletine kendini adayanlar tarih boyunca anılırlar. Biz korkmadık korkmayacağız. Bir adım geri düşmedik, düşmeyeceğiz. "

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom