BESYO da Özel Yetenek Sınavı Bitti

Malatya İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) özel yetenek sınavı sona erdi.

BESYO da Özel Yetenek Sınavı Bitti Malatya Haber

BESYO Kapalı Spor Salonu'nda başlayan özel yetenek sınavına kız ve erkeklerden oluşan 650 aday başvurdu. Toplam 120 öğrencinin alınacağı özel yetenek sınavında beden öğretmenliğine 40, antrenörlük bölümüne 40 ve ikinci öğrenime 40 olarak dağılım yapılacak. 120 öğrenciden 35'i bayan, 85'i erkek öğrencilerden oluşacak.

Koordinasyon beceri testi ve branş sınavları şeklinde iki aşamalı olarak yapılan BESYO özel yetenek sınavı, özel bir sistem aracılığıyla kayıt altına alındı.

Konuyla ilgili bilgiler veren BESYO Müdürü Doç. Dr. Cengiz Arslan, "Bu yıl geçen yıla göre katılım az olmasına rağmen 650 kişi başvurdu. Sınav bitimi sonrası kısa sürede sonuçları duyuracağız. Adaylarımız büyük bir gayret gösterdiler. 120 öğrenci alacağız" dedi.

Arslan, sınavın kayıt altına alındığını da kaydederek, "Büyük bir özveriyle sınavımızı gerçekleştirdik. Sınavla ilgili her türlü cevabını vereceğimiz sistemimiz mevcut. Sınav kayıt altına alındı. Her adaya dereceleri veriliyor. İtirazları da değerlendiriyoruz. Gerektiğinde tekrar seyrediyoruz. Objektif sistem içerisinde sınavı yapıyoruz" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 171
Bu Ay : 2655
Toplam : 2655

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom