Şahin'den Kılıçdaroğluna Muhtıra Sorusu

Onur Öymen, 27 Nisan 2007 günü "Genelkurmay'la aynı düşünüyoruz. Genelkurmay'ın tespitleri bizim tespitlerimizden farklı değildir" demişti.

Şahin'den Kılıçdaroğluna Muhtıra Sorusu Malatya Haber

Şahın yaptığı yazılı açıklamada "Kılıçdaroğlu, 27 Nisan muhtırasının ertesi günü 'Genelkurmay'la aynı düşünüyoruz. Genelkurmay'ın tespitleri bizim tespitlerimizden farklı değildir. Genelkurmay`ın tespitleri bizim tespitlerimizden farklı değil. Askerin ülkenin değerlerine sahip çıkması yadırganmamalı.' diyen Onur Öymen'le aynı safta.

Sayın Kılıçdaroğlu, 27 Nisan 2007 muhtırası için, 'o e-muhtıra AKP'nin tekrar iktidara gelmesi için konmuştur oraya, mağdur edebiyatı için konmuştur oraya. Sayın Büyükanıt ile Sayın Erdoğan işbirliği yapmıştır o olayda' diyor. Darbecilerin avukatlığını" kendisine misyon edinen CHP Genel Başkanı AK Parti'yi kendisiyle karıştırıyor. CHP 27 Mayıs darbesinde darbecilerle işbirliği yapmıştır. Ancak AK Parti'nin siyasal yaşamında darbecilerle komplocularla işbirliği yoktur" dedi.

Şahin açıklamasını şöyle sürdürdü, "Bakınız 28 Nisan 2007 günü CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, muhtırayla ilgili olarak, 'Genelkurmay'la aynı düşünüyoruz. Genelkurmay'ın tespitleri bizim tespitlerimizden farklı değildir. 'Ne mutlu Türk'üm diyene' kelimesini kimse küçümseyemez ve bunu küçümseyenleri devletin düşmanı sayarız. Laikliğe hakaret edeceksiniz ve sonra diyeceksiniz 'ben değiştim' ve bu ülkenin cumhurbaşkanı olacaksınız. Bunları söylediğinizde siz çocuk değildiniz. Türkiye'yi Atatürk düşmanlarına teslim etmeyeceğiz. Genelkurmay'ın tespitleri bizim tespitlerimizden farklı değil. Askerin ülkenin değerlerine sahip çıkması yadırganmamalı' şeklinde yorum yapmıştır' şeklinde yorum yapmıştır. CHP o gün, 28 Nisan 2007 günü Onur Öymen'i partiden ihraç etmeyerek, Genel Başkan Yardımcılığı'ndan almayarak Türkiye'de meşru siyaset yapma iddiasını bir kenara bırakmış, darbecilik pisliğinin, anti demokrasi, anti hukuk devleti hareketinin kuyruğuna takılmıştır. Hak ettiği cevabı da 22 Temmuz 2007 günü seçmenlerden almış, Baykal da üç gün balkona dahi çıkamamıştır. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu o gün neden Onur Öymen'i istifaya davet etmemiş ?"  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 962
Bu Ay : 2544
Toplam : 2544

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom