28 Temmuz 2010

28 Temmuz Dünya, Türkiye, Malatya gündemi

28 Temmuz 2010 Türkiye-Dünya

TBMM Başkanı Şahin'in programı
- TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, saat 11.00'da TBMM Tören Salonu'nda düzenleyeceği toplantıda 23. Dönem 4. Yasama yılını değerlendirecek, saat 14.30'da Türkmenistan Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı Hocamuhammed Muhammedov ve beraberindeki heyeti kabul edecek.

Başbakan Erdoğan'ın programı
- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 14.00'da Başbakanlık Merkez Bina'da Almanya Federal Cumhuriyeti Şansölye Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle'yi kabul edecek, saat 17.00'da Kütahya'da düzenlenecek mitinge katılacak, saat 18.30'da Organize Sanayi Bölgesi'nde VİG Makine Alüminyum ve Magnezyum Levha Üretim Fabrikası ile Çavdarhisar Aizona Oteli'nin de bulunduğu 43 tesisin ortak açılış törenine katılacak. Erdoğan, daha sonra tekrar Ankara'ya dönecek.

Bakanların faaliyetleri
- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, saat 08.00'da Çırağan Palece Hotel Kempinski'de Almanya Federal Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle ile bir araya gelecek. İki bakan saat 09.30'da ortak basın toplantısı düzenleyecek.
- Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, saat 11.00'da meslek öncesi eğitim sürelerini başarıyla tamamlayıp mesleğe kabullerine karar verilen 8. ve 9. dönem adli yargı hakim ve savcı adaylarının Noterler Birliği Salonu'nda yapılacak ad çekme törenine katılacak.
- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Türkmenistan Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı Hocamuhammed Muhammedov, saat 11.00'da iki ülke arasındaki Hükümetlerarası Ekonomik Komisyon Toplantısı imza törenine katılacak.
- Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, çeşitli açılış ve ziyaretlerde bulunmak üzere Karaman'a gelecek. Bakan Çubukçu'nun programı saat 12.00'de Valilik ziyareti ile başlayacak.
- Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, saat 13.30'da AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nı ziyaret edecek. Bakan Eroğlu saat 15.00'de Grand Cevahir Otel'de "Gürültünün İnsan Sağlığı Üzerine Etkisi" konulu panele konuşmacı olarak katılacak.
- Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Sakarya'da bir dizi ziyarette bulunacak ve açılışlara katılacak. İlk olarak saat 10.00'da Valiliği ziyaret edecek olan Bakan Ergün, saat 11.00'da Tıbbi Atık Sterilizasyon Tesisi'nin açılışına, saat 12.00'da AK Parti İl Danışma Kurulu Toplantısı'na, saat 13.45'de Minibüsçüler Odası hizmet binasının açılışına, saat 15.00'da Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Toplantısı'na katılacak. Bakan Ergün, saat 17.30'da Sakarya Genç İş Adamları Derneği'ni ziyaret edecek.
- İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Bursa'da çeşitli temaslarda bulunacak.

Siyasi partilerin faaliyetleri
- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saat 10.00'da parti genel merkezinde düzenlenen Kadın Kolları Başkanlığı İl Kadın Kolları Başkanları toplantısına katılacak.
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, saat 10.00'da partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenleyecek.
- İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Erkan Önsel, saat 12.30'da Galatasaray Lisesi önünde "Referanduma Hayır" kampanyasına ilişkin basın açıklaması düzenleyecek.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından düzenlenen "Aylık RTÜK Toplantıları"nın 15'incisi, saat 15.30'da üst kurulun Bilkent'teki merkezinde gerçekleştirilecek .
- Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve İstanbul Devlet Modern Folk Müzik Topluluğu'nun hazırladığı "yaz konseri", saat 21.00'da Cermodern Ankara Modern Sanatlar Merkezi'nde gerçekleştirilecek.
- Eğitimciler Birliği Sendikası tarafından düzenlenen "Türkiye'de Ortak Bir Kimlik Olarak Ötekilik Araştırması"nın sonuçları, saat 10.00'da düzenlenecek basın toplantısı ile açıklanacak.
- Zafer (Kütahya-Afyon-Uşak) Bölgesel Havaalanı ihalesi, saat 10.00'da DHMİ Genel Müdürlüğü binasında gerçekleştirilecek.
- Ankara'da lise öğrencileri, saat 14.30'da YÖK binası önünde basın açıklaması yaparak, hazırladıkları oyuncağı yetkililere teslim edecekler.
- Çağdaş Hukukçular Derneği üyeleri, saat 09.15'de Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı hakkındaki Ankara 9. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülecek ilk dava nedeniyle Ankara Adliyesi önünde basın açıklaması yapacak.
- Ankara Sanayi Odası Temmuz ayı Meclis Toplantısı, saat 09.45'de Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir'in katılımı ile gerçekleştirilecek.
- Çağdaş Hukukçular Derneği üyeleri, "Ulusların Kendi Geleceğini Tayin Hakkı ve Kürtler" başlıklı yazısı nedeniyle saat 09.05'de Beşiktaş'taki İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak olan yazar İsmail Beşikçi'nin duruşmasını takip edecek.
- Türkiye Beyazay Derneği, saat 10.15'de IDO Yenikapı İskelesi'nden hareketle Yassı Ada'da "Beyazay Yassı Ada Kültür Pikniği" düzenleyecek.
- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, saat 10.30'da Sarıyer Çırçır Suyu mevkiinde Sarıyer-Çayırbaşı Karayolu Tüneli'ndeki çalışmaları medya mensuplarıyla yerinde inceleyip, bilgilendirme yapacak.
- İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde saat 11.00'da basın açıklaması düzenlenecek.
- Barışseverler Cemiyeti, 60 yıl aradan sonra Kore Savaşı'na karşı Galata Köprüsü'nde bildiri dağıtacak.
- Sivil Dayanışma Platformu, saat 11.00'da Sirkeci Legacy Otoman Hotel'de "Güçlü Bir Evet" kampanyasının tanıtımı için basın toplantısı düzenleyecek.
- İstanbul Ekmek Fırıncıları Sanatkarları ve Ekmek Satıcıları Esnaf Odaları, saat 12.00'da Esenler Belediyesi Kültür Merkezi'nde Ramazan pidesi fiyatları ile fırıncıların yaşadıkları sorunlara ilişkin toplantı düzenleyecek.

EKONOMİ GÜNDEMİ
-------------------------------
- DiaSA ve Akbank işbirliğiyle Ramazan ayına özel hazırlanan DiaSA Neo Hediye Kart'ın tanıtım toplantısı, saat 09.30'da Ortaköy House Cafe'de gerçekleştirilecek.
- İSO Temmuz ayı Meclis Toplantısı, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin katılımıyla saat 15.00'da Odakule Meclis Salonu'nda gerçekleştirilecek.
- Alışveriş Merkezi Yatırımcılar Derneği'nin AVM Endeksi Haziran ayı sonuçlarını açıklayacağı toplantı, saat 10.00'da Grand Hyatt Otel'de gerçekleştirilecek.
- Van Dieren ile İnci Lojistik arasında yapılacak işbirliği imza töreni, saat 10.00'da Sait Halim Paşa Yalısı'nda gerçekleştirilecek.

SPOR GÜNDEMİ
-------------------------------
- Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi 3. Eleme Turu ilk maçında saat 21.15'te deplasmanda Young Boys ile karşılaşacak.
- Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Turu'nda Çek Cumhuriyeti temsilcisi Viktoria Plzen ile yapacağı maç için sabah saatlerinde Prag'a gidecek. Beşiktaş, son antrenmanını akşam karşılaşmanın oynanacağı Letna Stadı'nda yapacak. İdman öncesinde ise Schuster basın mensuplarının sorularını yanıtlayacak.
- Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Turu'nda OFK Belgrad ile sahasında yapacağı maç öncesi saat 18.30'da Florya Metin Oktay Tesisleri'nde ilk 15 dakikası basına açık bir çalışma gerçekleştirecek. Antrenman öncesi Teknik Direktör Frank Rijkaard, saat 18.15'te bir basın toplantısı düzenleyecek.
- Galatasaray Başkan Yardımcısı Haldun Üstünel daha önce Futbol A.Ş görevinden istifa etmişti, dün de yönetim kurulu üyeliğinden resmen istifa etti.

- Üst Klasman Hakem ve Yardımcı Hakemler, bayan FIFA ve FIFA Yardımcı Hakemler ile üst klasman gözlemcilerin katılacağı seminer, saat 10.00'da Silivri Klassis Golf&Country Otel'de yapılacak. Basına açık olacak seminerin açılışına TFF Onursal Başkanı ve UEFA 1. Asbaşkanı Şenes Erzik ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener de katılacak. MHK Başkanı Oğuz Sarvan saat 11.30'da, 2009-2010 sezonun değerlendirmesini yaparak yeni düzenlemeler hakkında bilgi verecek.
- Trabzonspor, Hollanda kampındaki son hazırlık maçında saat 20.00'de Hollanda 2. Lig takımlarından Fortuna Sittard ile karşılaşacak.
- Avrupa Atletizm Şampiyonası, İspanya'nın Barcelona kentinde devam ediyor. Türkiye'den 13'ü bayan olmak üzere 21 sporcu şampiyonada yarışacak. Elvan Abeylegesse, Almitu Degfa Bekele ve Nevin Yanıt, Türkiye'nin madalya beklediği isimler.
Avrupa Atletizm Şampiyonası kafilesinde şu sporcular yer alıyor:
Elvan Abeylegesse, 10 bin metrede TSİ 21:05'de piste çıkacak.
Binnaz Uslu ise 3 bin metre engellide TSİ 11:30'da piste çıkacak. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 253
Bu Ay : 4051
Toplam : 4051

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom