27 Temmuz 2010

27 Temmuz Dünya, Türkiye, Malatya gündemi

27 Temmuz 2010 Türkiye-Dünya

 TBMM Başkanı Şahin'in programı
- TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, saat 10.30'da Türkiye'nin Zagrep Büyükelçisi Burak Özgergin'i kabul edecek, saat 12.00'da Dosteli Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Seçer'i kabul edecek.

Başbakan Erdoğan'ın programı
- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 11.00'de İngiltere Başbakanı David Cameron'u Başbakanlık Merkez Bina'da resmi törenle karşılayacak. Başbakan Erdoğan, konuk başbakan ile ortak basın toplantısı sonrası saat 15.00'te Türkmenistan Devlet Başkan Yardımcısı Hocamuhammet Muhammedov'u Başbakanlık Merkez Bina'da kabul edecek.

Bakanların faaliyetleri
- Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, saat 15.30'da ABD Büyükelçisi James F. Jeffrey'i kabul edecek.
- Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, saat 10.00'da Hükümetlerarası Ekonomik Komisyon 3. Dönem Toplantısı için Türkiye'de bulunan Türkmenistan Devlet Başkan Yardımcısı Hocamuhammet Muhammedov ile makamında görüşecek.
- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, saat 08.15'de İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague ile Dışişleri Konutu'nda kahvaltıda bir araya gelecek.
- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve Türkmenistan Devlet Başkan Yardımcısı Hocamuhammet Muhammedov, saat 12.30'da Ankara Sanayi Odası ve DEİK tarafından ASO'da düzenlenen Türkmenistan Bilgilendirme Toplantısı'na katılacak.
- Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Giresun'da çeşitli açılışlara katılacak.

Siyasi partilerin faaliyetleri
- Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, saat 11.30'da Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) Başkanı Emine Ülker Tarhan ve yönetim kurulu üyelerini parti genel merkezinde kabul edecek.
- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski Genel Başkanı Antalya Milletvekili Deniz Baykal ile Antalya İl Başkan Özer Ülken, Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği üyesi 50 işadamı ile Dedeman Otel'de kahvaltıda buluşacak.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- İngiltere Başbakanı David Cameron, saat 09.15'de TOBB Birlik Merkezi'nde TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nu ziyaret edecek.
- TAYAD'lı aileler, saat 12.30'da Adalet Bakanlığı Kızılay Ek Binası önünde yapacakları basın açıklamasının ardından oturma eylemi başlatacak.
- Kapatılan DTP'nin eski Genel Başkanı Ahmet Türk'e Bulanık davasına katılmak üzere geldiği Samsun Adliyesi önünde yumruklu saldırıda bulunan İsmail Çelik'in 4. Sulh Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına devam edilecek.
- Aden Körfezi ve Somali açıklarında deniz korsanları ile mücadele etmek üzere Birleşik Görev Kuvveti 151 bünyesinde görev yapacak olan TCG Gökçeada, saat 10.00'da Marmaris Aksaz Deniz Üs Komutanlığı'nda düzenlenecek törenle uğurlanacak.
- Grup Yorum, saat 13.00'te Galatasaray Lisesi önünde tutuklu TAYAD'lıların serbest bırakılması için imza toplayıp, tutuklu yakınlarını ziyaret edecek.
- TAYAD'lı aileler, saat 13.30'da Sütlüce'deki AK Parti binası önünde tutuklu TAYAD'lıların serbest bırakılması için oturma eylemi gerçekleştirecek.
- Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin altyapısını hazırladığı, dört üniversite, bir enstitü ve dernek ile bir de ulusal platform topluluğunun desteklediği 'Güneşkent-Yeşil-Antalya Projesi', saat 10.30'da Antalya Otel'de yapılacak iyi niyet protokolü ile resmen başlatılacak.
- Yurt Partisi Konya İl Başkanlığı tarafından saat 10.00'da il binasında basın toplantısı düzenlenecek.
- Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Tasarım ve Teknoloji Geliştirme Merkezi'nde (BUTGEM) mezuniyet töreni yapılacak.
- BTSO Meclis Toplantısı, saat 18.00'de yapılacak.
- Petrol İş Sendikası Bursa Şubesi tarafından saat 13.00'te basın açıklaması yapılacak.
- Eskişehir'in İnönü ilçesinde gerçekleştirilen 2. Avrupa Yamaç Paraşüt Hedef Şampiyonası, THK Eğitim Merkezi'nde devam edecek.

EKONOMİ GÜNDEMİ
-------------------------------
- Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, saat 10.00'da bankanın idare merkezinde düzenleyeceği basın toplantısında enflasyon raporunu açıklayacak.
- Hazine, 1 yıl vadeli TL cinsi iskontolu bono ve 7 yıl vadeli değişken faizli tahvil ihaleleri düzenleyecek.
- İSO "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" 2009 yılı raporunun sonuçlarının açıklanacağı toplantı, saat 10.30'da İSO Odakule Meclis Salonu'nda gerçekleşecek.

SPOR GÜNDEMİ
-------------------------------
- Beşiktaş'ın yeni transferi Guti Hernandez, sabah saatlerinde sağlık kontrolünden geçecek ve akşam saat 20.00'de Beşiktaş İnönü Stadı'nda düzenlenecek imza töreni ile resmen Siyah-beyazlı olacak.
- Beşiktaş, Viktoria Plzen maçı hazırlıklarını basına kapalı yapacağı antrenmanla sürdürecek.
- Fenerbahçe, Young Boys maçı için sabah saatlerinde İsviçre'ye gidecek.
- Galatasaray, OFK Beograd maçı hazırlıklarını basına kapalı yapacağı idmanla sürdürecek.
- Trabzonspor, yurtdışı kamp çalışmalarını Hollanda'da sürdürüyor.
- Bursaspor hazırlıklarını Bursa'da sürdürüyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 592
Bu Ay : 6572
Toplam : 6572

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom