Ekmek Davası

Elbistan'da 300 gram ekmek 600 kuruş olunca, Belediye halk ekmek fabrikası kurma kararı aldı.

Ekmek Davası Bölge

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde halk ekmek fabrikası kurulabilmesi için Belediye Meclis üyeleri olağan üstü toplantı yaptı. Belediye Başkanı Durmuş Küçük'ün başkanlığında gerçekleştirilen meclis toplantısında, halk ekmek fabrikasının en kısa zaman da kurulabilmesi için fizibilite çalışmalarına başlanacağı belirtildi.

Elbistan Belediye Başkanı Küçük, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, somun ekmek üretimi yapan fırıncı esnaflarının anlaşmayı tek taraflı bozduğunu belirterek şöyle konuştu:

"Esnafımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde halk ekmek büfelerinde 300 gram ekmek 45 kuruş, bakkalda ise 60 kuruşa satılmakta idi. Ancak fırıncılar bu anlaşmayı tek taraflı bozdu. Biz bu duruma gücenmedik. Kanuni olarak bir yaptırımımız da olamaz. Bu nedenle bugünkü meclisi tatilde olmasına rağmen olağan üstü toplama kararı aldık.

Gündemimiz dar gelirli hemşerilerimizin ucuz ekmek almasıdır. Halk ekmek fabrikaları adı altında tüm Türkiye'de uygulanan bu uygulamanın Elbistan'ımızda da bir benzerini yöremize uygun olarak, vatandaşların ihtiyacını karşılamak üzere açmak için çalışmalar yapacağız. Bu konuda da meclisimizle görüşme yapma kararı aldık. Halk ekmek fabrikası halkımıza hayırlı olsun." 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 502
Bu Ay : 2705
Toplam : 2705

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom