Gakkoşlar Evet Dedi

Buradan soruyorum anayasa paketinin içeriğine ilişkin bir tek eleştiri duydunuz mu, anayasa değişiklerine hayır demek için millete anlatabileceği bir tek argümanları var mı?

Gakkoşlar Evet Dedi Bölge

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bingöl'de düzenlenen mitingde halka seslendikten sonra Elazığ'da halka hitap etti. Elazığ PTT meydanına gelen Erdoğan'ı kalabalık bir kitle alkışlar eşliğinde karşıladı.

"Evet" yazılı bayraklar ile gelen kalabalık kitleyi selamlayan Başbakan Erdoğan, halka seslendi. Halktan destek isteyen Erdoğan, "Türkiye seninle gurur duyuyor" sloganları ile karşılandı. Erdoğan "Sevgili Elazığlılar sizleri en kalbi duygularımla selamlıyor, Alacakaya, Ağın, Keban, Kovancılar, Maden ve Palu'ya selamlarımı, sevgilerimi gönderiyorum. Gakkoş, kardeş demektir, gakkoş kendini bilen yiğit delikanlı demektir, adı aziz, toprağı, insanı aziz Elazığ'ı muhabbetle selamlıyorum. Şurada yanı başımızda Harput kalesi var, bu kalenin diğer adı da süt kalesidir. Zamanın hükümdarı yağmur yağmadığı için, su olmadığı için harcı süt ile yapmıştır, biz de bu hükümdar gibi size olan aşkla kardık AK Parti'nin hamurunu. AK Parti milletin partisidir, 7 buçuk yıldır, 81 vilayette, yurt dışında bu ülkenin hakkını ve hukuku için mücadele ediyoruz. Siz bizden hayır dualarınızı eksik etmediniz, biz de sizin önünüzde başımızı öne eğmemek için gece gündüz demeden çalışıyoruz.

Birileri tam 7 buçuk yıldır laf üretirken biz 81vilayette eser üretiyoruz. Birileri sürekli yalan, çamur ve hakaret yaparken biz Türkiye'nin 780 milyon kilometrekaresine hizmet yapıyoruz. Birileri milletin iradesini gasp etmek için kirli işlerle uğraşırken biz çetelerle uğraşıp şu boynumuzu bükmeden uğraşıyoruz. Milletin emanetini milletten başka alacak yoktur. Hiç kimse kendisini milletin üstünde göremez. Bazı zihniyetlerin bu milete nasıl gözle baktığını siz gakkoşlar çok iyi biliyorsunuz. Bunlar millete bidon kafalı derler, bunlar herkesi cahil kendilerini her şeyi bilir zannederler. Söz de karar da milletindir. Biz 22 Temmuz seçimlerine giderken yeni anayasanın ne kadar gerekli olduğunu belirttik. Demokrasi standartlarını daha da yükselteceğiz, özgürlükleri daha da iyi yapacağız. Bu miletin ufkuna yakışan bir anayasa yapacağız dedik. Yeni anayasa için ciddi hazırlıklar yaptık ama ne tür engellemelerle karşı kaldığımızı biliyorsunuz. Bu kez 12 eylül anayasından sonraki en kapsamlı anayasayı meclise getirdik.

Şunu unutmayın, anayasa bir milletin kaderi ile doğrudan ilgilidir. Anayasa cebimizdeki para, soframızdaki ekmek ile birebir ilgilidir. Anayasa sadece devletin metni değildir, Elazığ'ın tüm mahallelerini ilgilendiren bir metindir. Türkiye bugün 26. sıradan gelip dünyanın en büyük ekonomisine sahip 17. ülke haline geldiyse bu istikrarlı adaleti geliştirmemiz sayesinde olmuştur. Şu Elazığ'ın her köyüne yollar yaptık, yapıyoruz, su getirdik, getiriyoruz. Biz bunlarla yetinemeyiz. Bu anayasa değişmelidir. Türkiye'nin önündeki engellerin kalkması
ve daha da büyümesi için anayasa değişmelidir. İşsizlik, yolsuzluk, terörle mücadele sağlamak için anayasa değişmelidir. Biz sözümüzden dönmeyiz dedik. Biz milletimize söz verdik ve her türlü girişimi göze aldık. Bu anayasa değişikliğini toplumsal mutabakatı almak için görüşü olan çalışması olan herkesin kapısını çaldık ve dinledik. Siyasi partilere çağrı yaptık gelin bu pakete katkı verin dedik ama buna hiç kimse yanaşmadı.

1982'den beri CHP bu anayasanın değişmesi gerektiğini söyledi, raporlar hazırladı ama gelin değiştirelim dediğimizde kapılarını kapattılar. 1982'den beri MHP bu anayasadan şikayet ediyor ama hadi görüşelim dediğimizde çok nezaketsiz bir şekilde geri çeviriyor. BDP parti kapatmaya karşı çıkıyor ama anayasa oylamasından hem kendileri kaçıyor hem de şimdi seçmen tabanını halk oylamasından kaçırıyor. TBMM'de görüşmeler başladığında bize en ağır hakaretleri ettiler. Buradan soruyorum anayasa paketinin içeriğine ilişkin bir tek eleştiri duydunuz mu? Hala bunlar çarşıda pazarda dolanıyor. Bu anayasa değişiklerine hayır demek için millete anlatabileceği bir tek argümanları var mı, hayır. Bu halk oylamasını kendi şahsi talepleri için yapıyorlar. Bunlardan bugüne kadar bu millete bir hayır gelmedi ki bugün hayır gelsin. Bu anayasa değişikliği bir AK Parti projesi değildir. Bu bir millet projesidir. Yıllarca 12 eylül anayasadan şikayet ettiler, hep dile getirdiler hadi gelin deyince kaçtıklarını görüyoruz. Tek yürek halinde diyoruz ki sevdamız millet kararımız evet. Gakkoş bu işte.Mesele bu. Peki bunlar ne diyorlar? AK Parti bu değişikliği kendisi için yapıyor. Çatlamasın be, onlar da bize lazım, onlar da evet diyecek. Yaptığımız yollardan sadece AK Partililer mi geçiyor? Halep ordaysa arşın Elazığ'da" dedi.

Erdoğan konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: "Göreve geldik ve 430 bin konut inşaatı yaptık. Hemen her ilçede TOKİ ev yapıyor, bu konutlarda sadece AK Parti'liler mi oturuyor? Şu ana kadar 330 bin konutu teslim ettik. İş bilenin kılıç kuşananın, onlar konuşur biz iş üretiriz. Ben gakkoşlarımı seviyorum. İnşallah depremde evleri yıkılanlara ramazandan hemen sonra evlerini teslim edeceğiz, biz yan gelip yatmıyoruz, biz çalışıyoruz fark bu. Uzun ince bir yoldayız gidiyoruz gündüz gece. Çok koşacağız çok işimiz var.

Yaptığımız okullarda sadece AK Partililer mi okuyor? Hızlı trene sadece AK Partililer mi biniyor? Uçağa binmeyen kalmayacak dedik. Biz öce insan dedik insanımızı bir bütün olarak karşıladık. Etnik milliyetçilik yapmayacağız, Kürdü, Türkü, Çerkezi, Zazasıyla, Romanıyla, aklınıza ne gelirse biz yaradılanı yaradandan ötürü severiz. Bugüne kadar böyle geldik. 73 milyon vatan evladına aynı seviyede hizmet ürettik.

Bu ülkede etnik milliyetçilik yapanlar var, biz 81 vilayetin hepsine aynı modern yapıyı
yaptık. Ülkemizin yüzde 99'u Müslüman ama biz Müslüman olmayanlara da aynı seviyede baktık. Milliyetçiliği istismar edenler var. Biz ta Moğolistan'daki ata yadigarlarımıza sahip çıktık. Birileri milliyetçilik üzerinden rant sağlamaya çalışırken biz eserlerimize sahip çıktık. Dünyanın her yerinde bu ülkenin itibarı ve onuru adına sesimizi yükselttik, Filistin'de Gazze'de Kudüs'te sesimizi yükselttik.

Burada çok önemli bir hususa dikkat çekmek istiyorum. Buradan ayrıldığınızda 5 dakika şu söylediklerimi bir düşünün. Bu anayasa değişikliğine kim hayır diyor, CHP MHP, BDP, çeteler.

Peki onlarla birlikte bu anayasa değişikliğine kim karşı çıkıyor, terör?eikliğini toplumsal mutabakat örgütü karşı çıkıyor. Bu hayır cephesinden hayır gelir mi? Biz sanayi yapıyorsuz, terör örgütü eylem yapıyor, Türkiye tarihinin en büyük tarihi hamlesini yapıyoruz, en demokratik değişikliği yapmanın arefesindeyiz Güneydoğu'dan acı şehit haberleri geliyor. Bu bir tesadüf olabilir mi? Takvim yapraklarını bir göz önüne getirin,Türkiye'de ne zaman ekonomi şaha kalktıysa, kronik sorunları aştıysa o taşeronlar devreye girdiler, bugün de aynı amaçla devreye girdiler.

Ben şimdi Elazığ'dan, gakkoşlar diyarından büyük bir oranda evet bekliyorum. MHP'ye gönül vermiş kardeşim, kendi geleceğin için oy vereceksin. CHP'ye oy veren kardeşim, çocukların için, geleceğin için oy vereceksin. BDP'ye oy veren kardeşlerim, Türkiye için, demokrasi için oy vereceksin. Sizlerden koskocaman büyük bir evet bekliyorum. Bugün bu miting bittikten sonra 50
gün durmayacağız, kapı kapı dolaşıp anlatacağız. Şimdi Elazığlı gakkoşlara sesleniyorum, çocuk istismarının önüne geçmek, geziler dul ve yetimlerimizin haklarını korumak için evet bekliyorum. Memurlara toplu sözleşme hakkı için sizlerden evet bekliyorum. Üstünlerin hukukundan hukukun üstünlüğüne geçmek için sizlerden evet bekliyorum. Ordudan yaş kararı ile atılanların haklarını mahkemede aramak için evet bekliyorum. 12 eylülle yüzleşmek için, tekrar 12 eylüllerinin yaşanmaması için sizden evet bekliyorum.

Evel Allah bu iş bitmiştir. Değerli kardeşlerim Elazığ'ımızda neler yaptığımızı anlatmaya gerek var mı? Bazıları ne yaptın diye soruyor. Biz çağ atlattık. Eğitimde 1165 derslik yaptık Elazığ'da, 7 bin 400 adet bilgisayar gönderdik, Fırat üniversitesi daha da büyüdü.

Özgürlüklerimiz için, daha ileri demokrasi için, kadın hakları için, memurlarımız için, çocuklarımız ve gençlerimizin geleceği için evet, dünyadaki hakimler ve savcılar ile aynı sevidede bir hukuk için evet."

Başbakan Erdoğan'a Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Aksu, Hüseyin Çelik, Reha Dönemek, Fatma Şahin, Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Elazığ Milletvekili Necati Çetinkaya, Faruk Seftioğlu, Tahir Öztürk, Hamza Yanılmaz, Tarım Bakanı Mehdi Eker eşlik etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 277
Bu Ay : 4678
Toplam : 4678

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom