Kılıçdaroğlu Malatya'da Halka Seslendi

Chp genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, malatya'da konuştu. İnönü de özal da başımızın üzerinedir dedi. İktidara ilk şamarı 12 eylül'de atalım, anayasa değişikliği, hakk'a ve halka hesap verenlerin işidir" dedi.

Kılıçdaroğlu Malatya'da Halka Seslendi Malatya Siyaset

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Kırım kongo gibi halkı kemiren Recep beyi 12 Eylül'de sandığa gömeceğiz" dedi.

Malatya Hükümet Meydanı'nda halka hitap eden Kılıçdaroğlu, "Soyguna, talana, yoksulluğa yeter deyip, halkın iktidarı gelsin diyeceğiz. Pazar günü buraya Recep bey gelecekmiş galiba. Bütün Malatyalılardan Recep beye bir soru sormalarını istiyorum. Şurada heykeli olan rahmetli İsmet İnönü'ye hangi inançla Hitler benzetmesi yaparsın, halkın onu sormasını istiyorum. Malatya başbakanlar çıkarmış. İnönü de Özal da var. İnönü de Özal da başımızın üzerine. Kim hizmet etmişse o sonuna kadar destekleyeceğiz. 8 yıldır bu ülkeyi yönetiyorlar. 8 yılda bu ülkede işsizlik, yoksulluk, yolsuzluk azaldı mı? Bu düzenden kim memnun? Bu düzenden Recep bey ve Recep beyin adamları memnun sadece. Halkın partisi olarak önce cebimizi değil, halkı düşüneceğiz. Malatya'da milli gelir 2 bin 500 dolardan 10 bin dolara çıkmadı. Bunu da Recep beye sorun. Şeker pancarına kota kondu, tütün ekimi yasaklandı. Biz iş bulamadık, sizin 7 göbek zengin oldu. Bu adalet midir?" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, daha sonra şunları söyledi: "Malatyalının birşey daha unutmaması lazım. Sayın başbakan çiftçiden hoşlanmaz. Recep bey, çiftçiye ananı da al git demişti. 12 Eylül geliyor. Recep beye şu soruyu sorun: Sen dedin ki ananı da al git. 12 Eylül'de anamızı, bacımızı, babamızı, amcamızı da alıp sandığa gideceğiz. Kırım Kongo gibi halkı kemiren Recep beyi 12 Eylül'de sandığa gömeceğiz." Terörü de işsizliği de kendilerinin bitireceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Kim yolsuzluk yaparsa babam da yapsa yakasına yapışacağım onun. Bizi bekleyen bir tehlike var, Recep bey, bizim inançlarımızı sömürüyor. İnanç da etnik kimlik de siyasetin konusu değildir. Siyasetin konusu, işsizliği yok etmekdir. Esnafın siftah yapmasını sağlamaktır. Fabrikaları çalıştırmakdır" ifadelerini kullandı.

"2002'den önce telefonla rahat konuşurduk. Şimdi, telekulak gibi dinleniyoruz. Bunu da Recep beye sorunuz. Recep beyin iktidarında Malatya'da 2 olan icra dairesi sayısı 7'ye çıktı. Recep bey pazar günü Malatya'da bunun cevabını versin" ifadelerini kullanan Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra şöyle konuştu: "İlk şamarı atma fırsatı 12 Eylül'de geliyor. Eğer bunu yaparsak, Recep bey kendisine çekidüzen verecek. Size söz veriyorum, CHP'nin iktadırında emeklilerin lehine olacak kanunlar çıkarılacak. Her inanca saygı göstereceğiz. Halkın iktidarında bir Allah'ın kulu ibadetimi yerine getiremiyorum diyorsa, gelip beni bulsun."

"Recep bey, referandumla Anayasa Mahkemesi'ni değiştiriyor ki ileride yüce divana gidersek, bu mahkeme üyeleri bizi kurtarsın diyor. Recep bey, bu meydana gelsin kul hakkı yemedim desin. Yemedim derse, raporları iliştirmek benim görevim olacaktır. Deyin ki Recep bey, bu anayasa değişikliği işsizlik, yoksulluk sorununu çözüyor mu? O zaman 12 Eylül'de hayır diyeceğiz" ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, "Halkın iktidarında yeni anayasa çıkaracağız. Önce, dokunulmazlıkları sona erdireceğiz. Anayasa değişikliği böyle olur. Anayasa değişikliği kendile güvenenlerin işidir. Hakk'a ve halka hesap verenlerin işidir anayasa değişikliği. Vatandaşı kandıracaksınız, gideceksiniz dokunulmazlıkların arkasına saklanacaksınız. Recep bey bu millet bu hapı yutmaz" şeklinde konuştu.

"Cebini değil, halkı düşünen bir başbakana ihtiyaç var"diyen Kılıçdaroğlu, "Kemal Başbakan" sloganları üzerine, "Başbakanlık için yetki bende değil, yetkiyi verirseniz, sizin için mücadele edeceğim. Çocuklarımız, geleceğimiz için, onurlu bir Türkiye için mücadele edeceğiz. Havuzlu villada oturacaksın, Malatyalı bunun hesabını soracak. Sormak zorundadır. Kul hakkı kim yemişse önce Malatyalılar soracaktır. Buna inanıyorum. Bize oy versin vermesin, bütün yurttaşlarımıza eşit yaklaşacağız" ifadelerini kullandı.

Türkiye'yi kimsenin önünde diz çökmeyen onurlu bir ülke yapacaklarını dile getiren Kemal Kılıçdaroğlu, "Kendi ülkemizde huzurlu yaşamak istiyoruz. Refahı tabana yaymak istiyoruz. Bir ağaç gibi tek ve hür, bir orman gibi kardeşçe yaşamak istiyloruz" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 292
Bu Ay : 8351
Toplam : 8351

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom