Referandum Ziyaretleri Devam Ediyor

Ömer Faruk Öz, refrandumda evet oyu isteme ve Başbakan'ın Malatya'ya yapacağı mitinge davet için ziyaretlerini sürdürüyor.

Referandum Ziyaretleri Devam Ediyor Malatya Siyaset

 Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret'te konuşan AK Parti Malatya İl Başkanı Mustafa Şahin, "Bilindiği gibi 12 Eylül 2010 günü yapılacak olan anayasa değişikliği ile ilgili referandum konusu var. Ayrıca 25 Temmuz günü Hükümet Meydanı'nda saat 17,00'de sayın genel başkanımız ve Başbakanımızı konuk edeceğiz" diyerek, Başbakan'ın Malatya mitinginden sonra Sosyal Bilimler Lisesi'nin açılışını yapacağını, daha sonra Malatya'dan ayrılacağını bildirdi.

Malatya milletvekili, TBMM İdare Amir Ömer Faruk Öz, kendisinin Kıbrıs'ta barış harekatının yıldönümü nedeniyle TBMM'yi temsilen 4 gündür Kıbrıs'ta olduğunu hatırlatıp, referandumla ilgili görüşlerini dile getirdi.

12 Eylül referandumunun siyasi platforma dönüştürülmesinin çok yanlış bir konu olduğunu belirten milletvekili Öz, yeni anayasa ile kendisini üstün sananların değil, hukukun üstünlüğünün sağlanacağına dikkat çekti.

Bu arada, MTSO'yu ziyarette konuşan AK Parti Malatya İl Başkanı Mustafa Şahin, "Muhalefet, kendisi için arka bahçesi olarak gördüğü yüksek yargıyı devreye koyarak, yeni anayasa engel olmaya çalışmıştır. Ancak 12 Eylül günü halkımızın hakemliği ile evet oyunun büyük oranda çıkacağını ümit ediyoruz" ifadelerini kullandı.

MTSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ise, "Biz slogan halinde her zaman güçlü ekonomi kaliteli demokrasi diyoruz. Ekonominin üst noktalarda olması, istikrar ve huzur ile yakalanır. Yeni bir anayasaya ihtiyaç olduğunu birçok kesim ifade ediyor. Ülkemizin üst düzey demokrasi ile yönetilmesi için yeni anayasaya ihtiyaç olduğu ortada" ifadelerini kullandı.

AK Parti Malatya milletvekili Ömer Faruk Öz ise, yeni anayasa değişikliği, aynı vitamin tableti gibi ekonomiye iyi gelecektir. Bu nedenle 12 Eylül günü halkımızdan evet oyu bekliyoruz. Malatya'dan yüzde 80'den fazla, ülke genelinde ise yüzde 60'dan fazla evet oyu bekliyoruz" şeklinde konuştu.
Yeni anayasa için muhalefetin AK Parti'nin anayasası şeklinde dillendirdiğini, bunun yanlış olduğunu söyleyen Öz, "Bu AK Parti'nin değil, milletin anayasası olacaktır" dedi.

Ziyaretlerde, "Anayasa değişiklik paketi ile ilgili sorular ve cevaplar" isimli kitap da dağıtılıyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 301
Bu Ay : 301
Toplam : 301

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom