Sevgi Yuvasında Sünnet

Malatya Sevgi Evlerindeki koruma altında bulunan 26 çocuk sünnet ettirildi.MİAD Başkanı Yunus Aktaş "hayatımda yaptığım en iyi proje" dedi. Kenan Işık kirve oldu.

Sevgi Yuvasında Sünnet Malatya Yaşam-Sağlık

Malatya Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki Sevgi Evlerindeki koruma altında bulunan 26 çocuk sünnet ettirildi.

Malatya Valiliği ve MİAD'ın organizesi ile Sevgi Evlerinde kalan 26 çocuğun sünnet ettirildi. Sevgi Evlerindeki törene Vali Ulvi Saran, Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sami Er, sanatçı Kenan Işık ile birlikte çok sayıda işadamı ile ilçe ve belde belediye başkanları da katıldılar.

Sosyal Hizmetler İl Müdürü Murat Konan, "Bakım ve korumaya muhtaç çocuklara en iyi derecede hizmet verilmeye çalışılıyor. Artık yuvalarımızda koğuş sistemi terk edilmiştir. Buna öncülüğü ise, Sevgi Evleri Projesi yapmıştır" dedi.

MİAD Başkanı Yunus Aktaş'ta, "Buradaki manzarayı görünce hayatımda yaptığım en iyi projeyi görüyorum. Malatyalı işadamları çok farklı, çok cömert" dedi.

Sanatçı Kenan Işık ise kirveler adına yaptığı konuşmada, "Yetimlere karşı bizim kültürümüzde çok özel bir yer var" diye konuştu.

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik'te "23 aydır üniversitede rektörlük yapıyorum. Burada ayrılan değerli valimizle ilk geldiğimde yaptığım ilk konuşmayı hatırlıyorum. Heyecanlıydım, Malatyalıların vereceği destekten söz edince, bana pekte umutlu olma diye bir söz söyledi. Ama bugün iftiharla söylemek istiyorum ki, İnönü üniversitesi7nin 2010 yılı bütçesi 25 milyon TL'dir. Ama Malatyalıların bu yıl vereceği destek 30 milyon TL'dir. Bugün artık Türkiye'de yeni bir model var. Buda Malatyalı işadamları modelidir. Bu şevkimize ve heyecanımıza değer katıyor" diye konuştu.

Vali Ulvi Saran, Sosyal Hizmetlere bağlı yurtlarda artık koğuş sisteminin kalktığını ve oda sistemini getirildiğini belirterek, yine sistemle aile ortamının sağlanmaya çalışıldığını vurguladı.

Yapılan konuşmaların ardından sünnet olan çocuklara protokol üyeleri ile işadamları hediyelerini verdiler. Sevgi Evlerindeki geniş ortam nedeniyle çocuklara bisiklette hediye edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 74
Bu Ay : 3872
Toplam : 3872

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom