Malatya'da Bölge Çevre Toplantısı

Çarpık kentleşme ve plansız sanayileşme önüne geçmek için çevre düzeni planı biran önce tamamlanmalıdır.Şu anda yüzde 55'i tamamlanmış bulunuyor.

Malatya'da Bölge Çevre Toplantısı Bölge

Malatya'nın da içerisinde bulunduğu 4 ilin çevre düzeni planıyla ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.

İl Genel Meclisi Salonu'nda düzenlenen çevre düzeni toplantısına, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Ceyhan, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Fethi Altunyuva, İl Özel İdaresi ilgili ve yetkilileri, kaymakam, belediye başkanı ve daire müdürleri ile ilgililer katıldı.

Çevre ve Orman Müdürlüğü'nün organize ettiği ve Malatya, Elazığ, Tunceli ve Bingöl illerini kapsayan bir bölü 100 bin ölçekli çevre düzeni planı hakkında bilgiler aktaran Çevre ve Orman Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sedat Kadıoğlu, çevre düzeni planında yol haritasını belirlemek için toplantı düzenlediklerini belirtip, "2003 yılına kadar ülkemizin yüzde 5 civarında çevre düzeni planı yapılmışken, 2003'den bu yana yüzde 55'e çıkarıldı.

Hedefimiz kısa sürede 2012 sonuna kadar ülkemizin her tarafına kadar ülkemizin her tarafına çevre düzeni planı yapmaktır"ifadeleirini kullandı.

Çarpık kentleşme ve plansız sanayileşme olmaması için çevre düzeni planının önemini anlatan Kadıoğlu, Avrupa Birliği'ne (AB) uyum sürecinde de çevre düzeni planını biran önce tamamlamaları gerektiğini vurguladı.
Kadıoğlu'nun konuşmasından sonra Prof. Dr Şükran Şahin, sinevizyon eşliğinde çevre düzeni planınıyla ilgili bilgiler aktardı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 82
Bu Ay : 4511
Toplam : 4511

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom