Bölgede Bir Yıldızlı Su altı Timi

Elbistan ve çevre bölgelerde meydana gelebilecek boğulma olaylarına müdahale edebilecek, bir yıldızlı su altı arama ve kurtarma timi kuruldu.

Bölgede Bir Yıldızlı Su altı Timi Bölge

Kahramanmaraş Elbistan ilçesinde Belediye İtfaiye Amirliği bünyesinde Sualtı Arama ve Kurtarma Timi oluşturuldu.

Elbistan İtfaiye Amirliği'nde görevli Bekir Ünal, Mustafa Günalmış, Beyhan Çam ve Coşkun Kılınç'tan oluşan Elbistan Sualtı Arama ve Kurtarma Timi, Adana'da bulunan Adanos Balık Adamlar ve Su Sporları Kulübü'nde 15 gün süreyle dalış, arama ve kurtarma eğitimi aldı.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve aynı zamanda dalış eğitmeni olan Prof. Dr. Abdullah Tuli ile dalış eğitmeni Bünyamin Yıldız ve ASKİ Daire Başkanı Ekrem Kutoğlu, Elbistan'a gelerek, bölgede bulunan nehir, gölet ve diğer su kaynaklarında dalış adaptasyonu için eğitim verdiler.

Adana'da havuz ve deniz ortamında dalış eğitimi verdiklerini ifade eden eğitmen Prof. Dr. Abdullah Tuli, "Elbistan İtfaiye Amirliği bünyesindeki sualtı arama kurtarma timi, Adanos Balık Adamlar ve Su Sporları Kulübümüzde 15 gün süreyle dalış ve temel yaşam desteği konusunda eğitim aldılar. Arkadaşlarımız, boğulma ve diğer olaylarda arama ve kurtarma yapacaklar. Eğitime katılan arkadaşlarımız 1 yıldız balık eğitimi alarak, sertifika almaya hak kazandılar" dedi.

Elbistan İtfaiye Amiri Lütfi Demir, herhangi bir boğulma durumunda bugüne kadar Adana'dan dalgıç istediklerini belirterek, oluşturdukları tim sayesinde kendilerinin müdahale edeceklerini söyledi. Demir, "Elbistan'da nehir, su yatağı ve göletler bulunuyor. Herhangi bir boğulma durumunda bu zamana kadar Adana'dan dalgıç istiyor idik. Ancak, oluşturduğumuz tim sayesinde Elbistan ve çevre ilçelerde meydana gelebilecek olaylara kendi ekibimizle müdahale edebileceğiz" diye konuştu.

Dalış Eğitmenleri Prof. Dr. Abdullah Tuli ve Bünyamin Yıldız ile birlikte Ceyhan Nehri'nin kaynak noktası olan Pınarbaşı'nda adaptasyon eğitimi yapan Elbistan Sualtı Arama ve Kurtarma Timi üyeleri, tam teçhizat ile donatıldılar.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 605
Bu Ay : 3089
Toplam : 3089

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom