Kayısıya Otobüslü Tanıtım

Malatya kayısılarını tanıtacak "Tanıtım Otobüsü" Kayseri, Ankara ve istanbul'a uğrayarak, kayısı İkramı yapılacak.Fuar startı ise 8 Temmuz da veriliyor.

Kayısıya Otobüslü Tanıtım Malatya Ekonomi

Malatya Belediyesi Fuarcılık A.Ş tarafından organize edilen Kayısıda Birlik Yürüyüşü otobüsü basına tanıtıldı.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 18. Malatya Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı, Uluslararası Kültür Sanat ve Kayısı Festivali etkinlikleri ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Malatya'yı sembolize eden resim ve sloganlarla süslenen tanıtım otobüsü önünde açıklamalar yapan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, bu yıl 18'incisi düzenlenecek olan Malatya Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı, Uluslararası Kültür Sanat ve Kayısı Festivali'ne 8 Temmuz Perşembe gününden itibaren start vereceklerini söyledi.

Planlanan organizasyonlarla ilgili bilgiler veren Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Kayseri, Ankara ve İstanbul'da çeşitli etkinlikler yapılacağını belirterek, "İlk durağımız olan Kayseri'de basın mensuplarıyla birlikte şehir meydanında kayısı dağıtımı yapacağız. Ankara da ise Bakanlarımızın da katılacağı toplantıda Malatya fuarı ve kayısı ile ilgili bilgilendirme yapıp, fuar kapsamlı program düzenleyeceğiz. Ankara Güven Park'ta kayısının tanıtımını yapıp, faydalarıyla ilgili el broşürü  dağıtıp, basınaçıklaması yapacağız. Daha sonra asıl hedef olan İstanbul'da birkaç noktada kayısı dağıtımı yapıp, Galatasaray Lisesi'nin önünden, Taksim Meydanı'na kadar Kayısı Yürüyüşü'nü gerçekleştireceğiz" dedi.

Fuarın bütün Malatyalıları buluşturduğunu vurgulayan Başkan Çakır, düzenlenecek olan organizasyonlara Malatyalıların yoğun bir ilgisi ve desteği olduğunu, firmaların da büyük ilgi gösterdiğini, fuara ikisi yurt dışında 16'sı il dışında olmak üzere toplamda 90 firmanın katılacağını açıkladı.

Hedeflerinin bir önceki fuardan daha katılımcı ve coşkulu fuar gerçekleştirmek olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Ahmet Çakır 5 gün boyunca birbirinden değerli sanatçıların Malatyalıları coşturacağını belirterek, başta Malatyalılar olmak üzere, bütün vatandaşları kayısı festivaline davet etti.

Fuar ve Festival için hazırlanan otobüsün bir ekiple birlikte 8 Temmuz Perşembe günü sabah Malatya'dan hareket edeceği belirtilirken, aynı gün saat 14.00'de Kayseri'de kayısı dağıtımının yanısıra Belediye'nin ziyaret edileceği, 9 Temmuz Cuma günü saat 10.00'da TBMM ziyareti, 14.00'de Güvenpark'da kayısı dağıtımı, 10 Temmuz Cumartesi günü de sabah saat 9'dan itibaren İstanbul'da Malatyalıların yoğun olduğu bölgelerde kayısı dağıtımının ardından, saat 18.00'de Galatasaray Lisesi önünden Taksim anıtına kadar Kayısı Yürüyüşü'nün yapılacağı öğrenildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 775
Bu Ay : 3259
Toplam : 3259

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom