İl Genel Meclisi Toplantısı

Malatya İl Genel Meclisi Temmuz ayı toplantılarına devam etti. Toplantıda öne çıkan köy yollarındaki çalışmaların performansıydı. Bu konunun araştırılmasına karar verildi.

İl Genel Meclisi Toplantısı Malatya Haber

İl Özel İdaresi Salonu'nda, Naci Şavata'nın başkanlığında düzenlenen İl Genel Meclisi toplantısında gündem gereği, köylerde sivrisinek gibi haşere mücadelesinde kullanılmak üzere 14 ilaç makinası ile köylerdeki fosseptik çukurların boşaltılması için bir adet vidanjör alınması kararlaştırıldı.

Toplantıda ayrıca, Arguvan ilçesi Doylum Köyü, Hekimhan İlçesi Çanakpınar ve Yeşilpıar köylerinin yerleşik alan tesbiti konusu ele alındı ve kabul edildi.

Bu arada, geçen yıl köylerde yapılan çalışmalarda İl Özel İdaresi ekiplerinin hep birlikte çalışma yaparak o yörenin yol sorunlarını giderme çalışması yapıldığı, bu yıl ekiplerin ayrı ayrı çalıştığından beklenen verimin alınmadığı şeklinde ifadeler kullanılıp, bu konu İl Genel Melisi Arge ve Meclis Kararları'nı İzleme Komisyonu'na havale edilip, köy yollarındaki çalışmaların performanslarının ölçülmesi şeklinde araştırılma yapılması kararı alındı.

Toplantıda ayrıca, müteahhit ve İl Özel İdaresi imkanları ile yapılan asfalt konusu da dile getirildi. Yeşilyurt ilçesine bağlı köylerde geçen yıl müteahhit tarafından yapılan asfaltın kısa sürede bozulması konusu meclis üyleleri tarafından dile getirilip, öziellikle asfalt yapımının müteahhitlere değil de, İl Özel İdare imkanlarıyla yapılması istendi.

Bu arada, İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkanı Mehmet Ali Doğan, il genel meclisi üyelerine bilgi vererek, kayısı çiçeklerinin don'dan zarar görmesi nedeniyle, Bakanlar Kurulu kararıyla dekar başına ödenecek 150 TL konusunda şunları söyledi: "Bu hak'dan yararlanacakların listesi 15 Temmuz'a kadar askıda kalacak. 15-25 Temmuz tarihleri arasında itiraz süresi olacak. Temmuz ayı sonunda veya Ağustos ayı başında ise ödemeler başlayacak."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 319
Bu Ay : 1848
Toplam : 1848

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom