İl Meclis Üyelerine TKDK anlatıldı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Malatya İl Koordinatörlüğünden Sami Zariç, tarım desteklerini İl Genel Meclisi üyelerine anlattı.

İl Meclis Üyelerine TKDK anlatıldı Malatya Ekonomi

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Malatya İl Koordinatörlüğü, tarım desteklerini İl Genel Meclisi üyelerine anlattı.

İl Genel Meclisi toplantısından sonra TKDK Malatya İl Koordinatörlüğü Uzmanlarından Sami Zariç, "Kurumumuz tarafından dağıtılacak Avrupa Birliği kırsal kalkınma destekleri iki aşamalı bir akreditasyon sürecinden sonra kullandırılabilecektir. Aynı hedefe odaklanmış, çiftçimizin yatırımcımızın kalkınmasını, girişimciliğin desteklenmesini ve istihdama katkıda bulunmayı hedefleyen tüm yapılar ile koordinasyon içerisinde çalışacağız" dedi.

TKDK Malatya İl Koordinatörlüğü olarak özellikle tarım ürünlerinin sanayi kurumlarından işlenmesi için destekler konusunda köprü görevinde bulunduklarını belirten Sami Zariç, 10-100 arasında süt ineği bulunanların Avrupa Birliği (AB) hibelerinden yararlandırıldığını aktardı. Kanatlı hayvanlar konusunda da destek verildiğini bildiren Zariç, TKDK Malatya İl Koordinatörlüğü olarak sanayicilere, bilgilendirme ve yönlendirme ile köprü görevi yaptıklarını kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 1036
Bu Ay : 5926
Toplam : 5926

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom