Malatya İl Genel Meclisi toplatısı

Malatya İl Genel Meclisi toplandı. Toplantıya Malatya Valisi Saran da katıldı. Önemli kararlar alındı.

Malatya İl Genel Meclisi toplatısı Malatya Haber

Malatya İl Genel Meclisi,Temmuz ayı toplantılarına başladı. Toplantıda, Vali'nin iade ettiği bir karar görüşülürken, gündemdeki diğer maddeler de ele alındı.

İl Özel İdaresi Salonu'nda, Naci Şavata'nın başkanlığında gerçekleştirilen, Temmuz ayı ilk toplantısında, Vali Ulvi Saran'ın iade ettiği, Yeşilyurt ilçesi Taftacık sulaması istinat duvarı yapılması konusu tekrar ele alındı. 780 bin TL maliyetli Yeşilyurt ilçesi Taftacık sulaması istinat duvarı yapılmasının sulamaya ayrılan paradan değil de yola ayrılan paradan yapılması şeklinde yeniden karar alınması için Vali Saran'ın, geçen ay alınan kararı geri gönderdiği bildirildi.
İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata da, konunun yeniden ele alınması için konuyu İmar Komisyonu'na havale etti.

Toplantıda ayrıca. Arapgir ilçesi Pertek Çayı mevkiinde kum çakıl kiralama talebinin komisyon tarafından uygun bulunmaması nedeniyle komisyon raporu doğrultusunda kiralama işlemi red edildi.

Darende İlçesi Hulusi Efendi Devlet Hastanesi bahçesinin içme suyu ile sulandığı, iskraf olmaması için buraya bir sondaj vurulması teklifi de ele alındı. Meclis üyesi Vahap Altınok, İl Genel Meclisi olarak görevlerinin köylere su götürülmesi olduğunu belirtip, Darende Hulusi Efendi Devlet Hastanesi bahçesine sondaj vurulması işini kendi kurumlarının imkanları ile yapmalarını önerdi. Konu ilgili komisyonda görüşülmek üzere havale edildi.

Toplantıda ayrıca, Hekimhan ilçesi Yamadağı'ndaki radar istasyonu yolunun kışın kar'dan İl Özel İdaresi imkanları ile açılması için 2009 yılında verilen KDV hariç 700 bin TL'nin 2010 yılında da Hava Radar Komutanlığı tarafından ödenmesi teklifi de kabul edildi.

Bu arada, İl Genel Meclisi toplantısında, meclis üyelerine hurma da ikram edildi. İl Genel Meclisi'nden bir üyenin Umre ziyaretine gitmesi nedeniyle hurma getirdiği ve meclis üyelerine dağıtıldığı belirtildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 12
Bu Ay : 7158
Toplam : 7158

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom