Battalgazi Kavşak İhalesi 20 Temmuz'da

Battalgazi Kavşağının 20 Temmuz'da ihalesi yapılacak. Reşadiye geçişinin yolu yeni ise bir ay sonra hizmete açılacak.

Battalgazi Kavşak İhalesi 20 Temmuz'da Malatya Haber

Malatya'da Battalgazi yol kavşağı ihalesinin 20 Temmuz'da yapılacağı belirtilip, Reşadiye geçişi yeni yolunun ise bir ay sonra hizmete açılacağı bildirildi.

AK Parti Malatya Milletvekili Fuat Ölmeztoprak, Karayolu çalışmalarıyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada bilgi aktardı.

Malatya-Adana Karayolu üzerindeki Sürgü-Erkenek arasındaki yol açma çalışmalar hakkında bilgi veren Milletvekili Ölmeztoprak, "Reşadiye Geçidi, yapılan yol çalışmasında by-pas devam ediliyor. Muhtemelen önümüzdeki ay bitirilecek. Yüzde 70`lik kısmı yeni yol olarak açılmış olacak. Doğu Anadolu`yu Akdeniz Bölgesi`ne bağlayan, özellikle kışın çok ciddi sorunların yaşandığı Reşadiye Geçidi sorunu bu şekilde çözülmüş olacak. Daha yüksek standartlı daha konforlu bir yol elde edilmiş olacak ve sürücüler kışın sıkıntı çekmeyeceklerdir" dedi.

Ölmeztoprak, Darende ilçesindeki tarihi Nadir ve Uzunok köprülerinin onarımı ve bağlantı yollarının yapılması çalışmaları için 16 Temmuz 2010 tarihinde ihalesinin gerçekleştirileceğini ve yılsonuna kadar tamamlanmasının planlandığını söyledi.

Ölmeztoprak, toplam uzunluğu 9 kilometre olan ve tamamı bölünmüş yol olarak asfalt seviyesinde bitirilen Malatya Battalgazi giriş yolunun 2010 yılı ödeneğinin 270 bin TL olduğunu ve geçen yıl sonuna kadar bu yola 6 milyon 568 bin TL harcama gerçekleştirildiğini belirtti.

Malatya-Elazığ Devlet yolundaki Battalgazi kavşak köprüsü ile ilgili olarak da açıklamada bulunan Ölmeztoprak, mevcut bölünmüş yola uygun, gidiş-geliş çift şeritli, alt geçit olarak toplam 674.40 metre boyunda projelendirilmiş olduğunu ifade etti. 2010 yılında 1 milyon 500 bin TL ödenek ayrıldığını ve 20 Temmuz 2010 tarihinde ihalesinin gerçekleştirileceğini aktaran Ölmeztoprak, ihale aşaması tamamlandıktan sonra yüklenici firma tarafından yapım çalışmalarına başlanacağını ve iş tesliminin ardından 350 günde bitirileceğini kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 206
Bu Ay : 6186
Toplam : 6186

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom