Adıyaman'a 60 Iraklı Sporcu Geldi

Irak'ın Süleymaniye, Kerkük ve Telafer kentlerinden Adıyaman'a dostluk maçları için gelen 60 sporcu ve yöneticileri Adıyaman'da çiçeklerle karşılandı.

Adıyaman'a 60 Iraklı Sporcu Geldi Bölge

Irak'ın Süleymaniye, Kerkük ve Telafer kentlerinden Adıyaman'a dostluk maçları için gelen 60 sporcu ve yöneticileri Adıyaman'da çiçeklerle karşılandı.

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile Irak hükümeti arasında imzalanan spor protokolü kapsamında Adıyaman'a dostluk maçı için Irak'tan sporcular geldi. Süleymaniye, Kerkük ve Telafer'den gelen Türkmen sporcuların konaklayacakları otelde Vali Ramazan Sodan, Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Daire Başkanı Mustafa Küçükaytan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı tarafından çiçeklerle karşılandı.
Irak'tan gelen 3 basketbol, 1 hentbol takımı olmak üzere toplam 60 sporcunun geldiği ve 4 gün boyunca Adıyaman'da ki takımlarla dostlum maçı yapacağı öğrenildi.

Vali Ramazan Sodan, Irak'tan gelen sporcuları ağırlamaktan büyük onur duyduklarını belirterek, her türlü imkanı seferber edeceklerini ve en iyi şekilde ağırlayacaklarını söyledi.

Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, Irak Türkmenleri ile aynı bedenin bir parçası olduklarını vurgulayarak, "Kentimize gelen ve bedenimizin parçası olan Türkmen kardeşlerimize hoş geldiniz demek istiyorum. Türkiye'nin bölgesel güç olmasıyla birlikte Türkmen Kardeşlerimizin o hüzünlü hoyratlarında ki hüzün ve kederler bitecek" dedi.

Kafile Başkanı Mehmet Tuzlu ise, Adıyaman'da kendilerinin en güzel şekilde karşılandıklarını ve duygusal anların yaşandığını belirterek, ev sahipliğinden memnun olduklarını ifade etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 680
Bu Ay : 5874
Toplam : 5874

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom