Öz'den Muhalefete Ağır İsrail Eleştirisi

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İdare Amiri ve AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, AK Parti'den ve Başbakandan kurtulma pahasına İsrail'in eteğine yapışan siyasetçiler ve medya var" dedi.

Öz'den  Muhalefete Ağır İsrail Eleştirisi Malatya Siyaset

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İdare Amiri ve AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, "Bakın AK Parti'den kurtulma pahasına, Sayın başbakandan kurtulma pahasına İsrail'in eteğine yapışan siyasetçiler ve medya var" dedi.

AK Parti İl Başkanlığı'nda her hafta geleneksel olarak düzenlenen halk gününe nöbetçi milletvekili olarak TBMM İdare Amiri ve AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz katıldı.
Öz burada yaptığı konuşmasında, "Terör dünyanın her yerinde sadece hükümet ve silahlı kuvvetlerin mücadelesi ile sonuç alınmış bir bela değildir. Terörün çok farklı beklentileri var. PKK denen terör örgütü Kürt kökenli vatandaşlarımızın sorunlarını çözme noktasında çıktıklarını iddia ettiler. Askerlerimizin şehit olmasına neden oldular. 30 yıldır o bölgede binlerce insanın hayatını kaybetmesine vesile oldular. O bölgede yaşayan on binlerce insanın evini, barkını terk etmesine vesile oldular. Ama hiç bir sorunu çözemediler. Çünkü PKK denen terör örgütü, bu ülkede Kürtlerin sorununu çözmek için kurulmuş bir örgüt değil, bu ülkede Kürt sorunu varmış diyerek, bu konuyu istismar ederek bu konuda nemalanmak isteyen işbirlikçi ve yabancıların taşeronluğunu yapmıştır. PKK, Kürtlerin temsilcisi değil, birilerinin taşeronudur. Bu ülkenin büyümesini ve kalkınmasını istemeyen içerdeki ve dışarıdaki güçlerin talepleri doğrultusunda eylemler yapıyor. Demokratik açılım meyvelerini vermeye başladı. PKK'nın bölgedeki
insanları istismar edeceği elinde oyuncağı kalmadı. Terör örgütü son çırpınışlarını yapıyor. Terörle mücadelede sadece AK Parti siyasi risk almıştır. PKK artık bölge insanını istismar edemeyeceğini anladı" ifadelerini kaydetti.

Türkiye ile İsrail arasındaki gerginliği de değerlendiren TBMM İdare Amiri ve AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, "Bakın AK Parti'den kurtulma pahasına, Sayın başbakandan kurtulma pahasına İsrail'in eteğine yapışan siyasetçiler ve medya var. Gazze'de İsrail'in saldırısı sırasında 'öldük, bittik' gibi bir sürü tantana yapanlar, şuanda baktılar ki, İsrail dize geldi" ifadelerini kaydetti.
TBMM İdare Amiri ve AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, Malatya'da yapılan çalışmalar hakkında da bilgi vererek, dondan zarar gören kayısı üreticilerine 25 Temmuz'dan sonra ödeme yapılacağını ifade etti.

Öz, "Erkenek Tünelini ihalesi yapıldı, değerlendirme aşamasında. Reşadiye Geçidi, 1-2 ay içinde tamamlanmış olacak. Beylerderesi viyadükü'nde sorun yok, inşaat çalışmaları devam ediyor. Malatya-Darende arasındaki yol çalışmalarında sorun yok, proje devam ediyor. Karahan Tüneli hızlı bir şekilde devam ediyor. Havaalanı yolu yakın bir zamanda bitecek. Havaalanı terminali en geç Ağustos ayı sonunda tamamlanmış olacak. Alt geçitlerin üzerinin kapatılması için gerekli olan izni aldık. Yaklaşık 300 metrelik alan kapalı olacak" ifadelerini kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 323
Bu Ay : 323
Toplam : 323

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom