Hayvan Kimlik Sistemi Değiştiriliyor

Sığır cinsi hayvanların tanımlanması tescili ve izlenmesi yönetmeliği değişiklik yapıldığı bildirildi.

Hayvan Kimlik Sistemi Değiştiriliyor Malatya Haber

Tarım İl Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, "Hayvan Kimlik Sisteminin AB mevzuatı hükümleri ve uygulamalarına uygun olması amacıyla Hayvan Kayıt Sisteminde bazı değişiklikler yapılmıştır. Yapılan bu değişiklikle daha önce yeni doğan buzağısını doğumunu müteakip 6 aylığa kadar kayıt ettirebilen yetiştiriciler, 1 Temmuz 2010 tarihinden sonra, 20 gün içerisinde küpe taktırıp, kayıt sistemine kayıt ettirmeleri gerekecektir. Bu tarihten sonra 20 günlükten büyük hayvanların sisteme kaydı yapılamayacağından küpe takılmayacaktır" denildi.

"Yetiştiriciler, 20 gün içerisinde yeni doğan hayvanlarının küpeleme ve kayıt işlemleri için il veya ilçe Tarım Müdürlüklerine, küpeleme sözleşmesi yapılmış Serbest Veteriner Hekimlere ve birliklere başvurabilecektir" denilen açıklamada, daha sonra şunlar belirtildi:

"Ayrıca yetiştiriciler, işletmesinden başka yerlere ve başka yerlerden işletmesine olacak sığır cinsi hayvan hareketlerini, işletmesindeki hayvanların doğum ve ölümlerini tarihleriyle beraber olayın oluşunu takip eden 7 gün içinde bağlı bulunduğu, il ve ilçe müdürlüklerine bildirecektir. Buzağı kayıtları, anne kulak küpesi numarası olmadan yapılamadığından yetiştiricinin doğan buzağısının anne kulak küpe numarasını da bilmesi gerekmektedir."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 808
Bu Ay : 1326
Toplam : 1326

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom