Bölge Kalkınmasına Destek

Merkezi Malatya'da bulunan ve Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerini de kapsayan Fırat Kalkınma Ajansı, bölge kalkınmasını sağlamak için üniversitelerden de destek alıyor.

Bölge Kalkınmasına Destek Bölge

Fırat Kalkınma Ajansı, Elazığ Fırat Üniversitesi öğretim üyeleri ile bir araya geldi.

Bölge Planı hazırlık çalışmalarına devam eden Fırat Kalkınma Ajansı daha önce DAP (Doğu Anadolu Projesi) hazırlık çalışmalarında görev almış Fırat Üniversitesi Öğretim Üyeleri ile fikir paylaşımında bulundu. Elazığ Akgün Otel'de gerçekleştirilen programa Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Fethi Altunyuva, Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Şen, Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yaşar Özdemir, Teknik Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Asaf Varol ve Öğretim Görevlisi Murat Karabatak, Veteriner Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Nazir Dumanlı, Prof. Dr. Metin Bayraktar ve Prof. Dr. Cahit Kalkan Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayhan Ünlü ve Ajans uzmanları katıldı.

Ajans Genel Sekreteri Fethi Altunyuva, ajans yapısıyla ilgili bilgilendirmesinin ardından, toplantının amacına değindi. Altunyuva, "DAP o dönem için hazırlanmış çok önemli bir çalışmaydı, bu bağlamda Ajans olarak Bölge Planını hazırlama kapsamında siz değerli hocalarımızın bilgileri ve fikirlerini önemsiyoruz ve katkılarınızı bekliyoruz" dedi.

F.Ü. Rektör Yardımcısı Prof. Dr Bülent Şen ise, DAP hazırlık çalışmalarında yoğun emeklerin olduğunu belirtti. O dönemde Su Ürünleri Sektör Başkanı olarak görev aldığını ifade eden Şen, "Fiili olarak görev aldığımız bir projenin bu şekilde yeniden işe yaradığını görmek bizleri gerçekten mutlu etti. Bölge Planı çalışmaları kapsamında biz öğretim üyeleri Fırat Kalkınma Ajansına her türlü desteği vermeye hazırız" dedi.

Program karşılıklı görüş alış verişleri ile son buldu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 570
Bu Ay : 1305
Toplam : 1305

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom