Malatya'da Mülteciye Karaciğer Nakli

Malatya Turgut Özal Tıp Merkezi, Van Mülteci Kampında yaşayan, Afgan mülteci Muhammed Hussaini'ye karaciğer nakli için çalışmaları başlattı.

Malatya'da Mülteciye Karaciğer Nakli Malatya Yaşam-Sağlık

Afganistan'ın Mashhad kentinde yaşayan Afgan ailesi, 21 yaşındaki evlatları Muhammed Hussaini için 8 ay önce Türkiye'ye gelerek Van'da ikamet izni alarak sığınmacı olarak yaşamaya başladılar. Ailenin reisi olan Muhammed Naser ise Van'da ayakkabı boyacılığı yapmaya başladı.

Daha önce karaciğer yetmezliği nedeniyle tedavi için İran'a giden aile, çocukları Muhammed Hussaini'yi son olarak Van 100. Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne yatırdı.

Van'da tedavi altında iken rahatsızlanan ve durumu kötüleşen Muhammed Hussaini, helikopter ambulans ile Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde sevk edildi.

Maddi durumları iyi olmayan ve hiç bir sosyal güvencesi bulunmayan Muhammed Hussaini, Turgut Özal Tıp Merkezi Genel Cerrahi Servis Yoğun Bakım Ünitesi'ne yatırıldı. Tedavisinin ardından Gastro Servisi'ne alınan Afgan gence karaciğer nakli yapılması için tedavi süreci başlatıldı.

Annesi Ghodsiyeh Hussaini'nin refakat ettiği Muhammed Hussaini'ye karaciğer naklide annesinden alınacak olan karaciğer ile yapılacak. Anne Ghodsiyeh Hussaini, sürekli oğlunun başında durarak, evladının başını okşayıp, öpüyor.

Turgut Özal Tıp Merkezi Genel Cerrahi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Yılmaz, "Hastamızda kronik karaciğer yetmezliği var. Hastamıza karaciğer nakli planlanmakta. Karaciğer nakli için tedavi süreci devam ediyor" dedi. Yılmaz, Afgan ailenin Van'daki Birleşmiş Milletler Mülteci Kampında ikamet ettiğini söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 15
Bugün : 639
Bu Ay : 1157
Toplam : 1157

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom