İnönü Üniversitesi Yabancı Öğrenci Alacak

Malatya İnönü Üniversitesi'ne (İU) yabancı öğrenci alınacağı bildirildi. Malatya İnönü Üniversitesi'ne (İU) yabancı öğrenci alınacağı bildirildi.

İnönü Üniversitesi Yabancı Öğrenci Alacak Malatya Eğitim

Malatya İnönü Üniversitesi'ne (İU) yabancı öğrenci alınacağı bildirildi.

İnönü Üniversitesi tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, belirlenen programlara 100 yapancı öğrenci alınacağı belirtildi. Açıklamada, "YÖK, Türkiye'deki yüksek öğretim kurumlarında kendi imkanlarıyla eğitim almak isteyen adaylar için düzenlenen Yabancı Öğrenci Sınavı ile görevi nedeniyle yurt dışında bulunanların çocuklarına yönelik düzenlenen Yurt Dışında Çalışanların Çocukları İçin Yüksek Öğretime Giriş Sınavı'nın kaldırılmasını kararlaştırmış, yerine, bu yıldan itibaren üniversitelerin kendi belirleyecekleri esaslar çerçevesinde öğrenci alınması uygulamasını getirmiştir. Üniversiteler bu yıldan itibaren merkezi sınav yerine kendi belirledikleri esaslar çerçevesinde öğrenci almaya başlayacak" denildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“2010-2011 akademik yılı için bin 500 yabancı uyruklu öğrenci kontenjanın ayrıldığı yeni uygulama kapsamında İnönü Üniversitesi de, Yabancı Uyruklu Öğrenci Alımı sürecini başlatarak belirlenen Yükseköğretim Programlarına 100 öğrenci almayı kararlaştırdı. Gerek fiziki, gerekse akademik ve bilimsel altyapısı itibariyle göstermiş olduğu gelişmelerle ülkemiz üniversiteleri arasında önemli bir yeri olan İnönü Üniversitesi böylece ilk kez Yabancı Uyruklu Öğrenci alımı yoluna giderek eğitim ve öğretim alanında bir ilke daha imza atmış oldu. İnönü Üniversitesi ERASMUS Programı kapsamında 2009-2010 eğitim-öğretim yılı içerisinde yine ilk kez İlahiyat Fakültesi'nden bir grup öğrencimizin Arapça dili öğrenimi için Suriye Şam Üniversitesine göndermişti. Bir taraftan yurt dışına öğrenci gönderen diğer taraftan Yabancı Uyruklu Öğrenci alımıyla yurt dışından öğrenci kabul eden İnönü Üniversitesi bilimsel gelişim sürecini uluslararası arenaya taşıma hedefine ulaşmış olacak. Yurt dışından eğitim almak isteyen öğrenciler için başvurular 5-16 Temmuz 2010 tarihleri arasında İnönü Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Kampus/Malatya adresine yapılacaktır. Başvuruların değerlendirilmesi ve adayların yerleştirilmesi İnönü Üniversitesi tarafından yapılacak ve adaylar puanına göre belirlenen kontenjan dâhilinde yerleştirilecektir.
Üniversitemize kayıt hakkı kazanan adayların listesi http://inonu.edu.tr adresinden duyurulacak ve öğrencilere kabul mektubu gönderilerek, kabul mektubu ile birlikte yabancı ülkelerindeki Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine başvurarak oradan aldıkları öğrenim vizesi ile İnönü Üniversitesine gelebilecekler."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 92
Bu Ay : 15140
Toplam : 15140

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom