Niyaz-i Mısri Konferansı İlgi Gördü

Malatya Kent Konseyi Niyaz-i Mısri Çalışma Grubu ve Malatya Gazeteciler Cemiyeti işbirliği ile düzenlenen "Neden Niyaz-i Mısri" konulu konferans ilgi gördü.

Niyaz-i Mısri Konferansı İlgi Gördü Malatya Haber

Araştırmacı- Yazar Fatih Çıtlak'ın konuşmacı olarak katıldığı "Neden Niyaz-i Mısri" konulu konferans Özel İdare Salonu'nda yapıldı. Konferansa Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu, İl Genel Meclis Başkanı Naci Şavata, Baro Başkanı Selahattin Sarıoğlu, AK Parti İl Başkanı Mustafa Şahin, İl Müftüsü H. Yusuf Gül, Hacı Bektaşi Veli Vakfı Başkanı Hasan Meşeli, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin, Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Kemal Deniz, Kent Konseyi Genel Sekreteri Avukat Ali Yıldırım, Kent Konseyi Niyaz-i Mısri Çalışma Grubu Temsilcisi Orhan Tuğrulca ile kalabalık bir topluluk katıldı.

Konferansının açış konuşmasını yapan Niyaz-i Mısri Çalışma Grubu Temsilcisi Orhan Tuğrulca, Niyaz-i Mısri'nin Malatya için mükemmel bir barış projesi olduğunu söyledi.

Araştırmacı- Yazar Fatih Çıtlak, "İnsanın mahiyetini anlatan ilim dallarından biri üzerinde kendini yetiştirmiş olan Niyaz-i Mısri Malatya için binlerce ton kayısıdan çok daha önemlidir." dedi. Çıtlak, Malatyalı Niyaz-i Mısri'nin Hz. Mevlana, Hacı Bektaşı Veli gibi çok önemli bir zat olduğunu dile getirdi.

Niyaz-i Mısri'nin kainatın sırlarını, insanın vuslata gitme sırlarının aşikare ifşa ettiğini ve bu nedenle kendisine "evliyanın çocuğu" denildiğini belirten Çıtlak; "Tasavvufi manada insan yetiştiren tüm mektepler Niyaz-i Mısri'nin eserlerine müracaat etmişlerdir" dedi.

Malatya'da Niyaz-i Mısri ile ilgili olarak bir araştırma merkezi oluşturulması gerektiğini söyleyen Çıtlak: "Niyaz-i Mısri ile ilgili olarak oluşturulacak projeler yerel teşkilatlara sunulduğu takdirde bir sene içinde meyvesi toplanabilir" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 374
Bu Ay : 892
Toplam : 892

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom