Malatya TSO'dan Terör Tepkisi

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, "30 yıla yakından ülkenin başında eksik olmayan bu olayın artık kınamayla değil, lanetleme ile değil acil tedbirler alınarak bu sorundan kurtulmamız lazım" dedi.

Malatya TSO'dan Terör Tepkisi Malatya Haber

TSO Meclisi TSO Meclis Başkanı Sami Payza başkanlığında toplanarak Haziran ayı toplantısını yaptı. Toplantıda KOSGEB Malatya Merkez Müdürü Murat Seki ve TÜİK Bölge Müdürü Şemsettin Özcan'da katılarak TSO Üyelerine brifing verdiler.

Toplantıda konuşan TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, "Son olaylarda şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. 30 yıla yakından ülkenin başında eksik olmayan bu olayın artık kınamayla değil, lanetleme ile değil acil tedbirler alınarak bu sorundan kurtulmamız lazım. Şu unutulmamalıdır ki, hiç bir terör örgütü amacına ulaşmamıştır ve kendi kazdıkları çukurda boğulmuşlardır. Her zamankinden daha fazla birlik ve beraberlik içinde hareket etmeli ve sağduyulu davranmalıyız. Terör herkesin ortak sorunudur.

Bunun için ortak bir sorun bulmak zorundayız. Tüm siyasilerin ve sivil toplum kuruluşlarının tümünün bu sorunu sahiplenmesi gerekiyor. Şu unutulmamalıdır ki, hiç bir güç bu ülkeyi bölemeyecektir, et ve tırnak gibiyiz. Kimse boş hayaller peşinde koşmasın" dedi. 
Erkoç, Anonim Şirketlerin sermayesinin 200 bin TL üzerinde olması durumunda avukat bulundurma zorunluluğunu bulunduğunu ancak bu durumun şirketleri zor durumda bıraktığını ifade ederek, bu konuda oda olarak bir çalışma yaptıklarını kaydetti.

Erkoç, TSO için yeni yapılacak olan bina projesinin temelinin atılmasının son dönemdeki Mania sorunu nedeniyle şuanda beklemede olduğunu ve yakın bir zamanda inşaat çalışmasını başlatacaklarını söyleyerek, binayı odanın kendi imkanları ile yaptıracağını kaydetti.

TSO Başkanı Erkoç, 2. Organize Sanayi Bölgesi Arıtma Tesisi projesi'nin 20 milyon dolar tutarında olduğunu belirterek, ihalesi ile ilgili girişimlerin sürdüğünü ifade etti.

Erkoç, dondan zarar gören kayısı çiftçisinin paralarının ödenmesi ile ilgili olarak girişimlerde bulunduklarını ve kendilerine ödemelerin Temmuz ayında yapılacağına dair bilgi verildiğini kaydetti.

KOSGEB Malatya Merkez Müdürü Murat Seki, "KOSGEB destekleri tamamen değişti ve yeni modeller hizmete verildi. Eskiden sadece imalat sektörünü destekliyorduk, şimdi artık hizmet sektörünü de destekliyoruz" diyerek, KOSGEB'in yeni destekleri hakkında TSO üyelerine brifing verdi.

TÜİK Bölge Müdürü Şemsettin Özcan'da Malatya ve bölge ile ilgili ekonomik istatistik rakamları TSO üyelerinin bilgisine sundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 456
Bu Ay : 6436
Toplam : 6436

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom