Hal Binası İyileştiriliyor

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Hal binasında yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek, basın mensuplarına çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Amaç sorunları ortadan kaldırmak dedi.

Hal Binası İyileştiriliyor Malatya Haber

Hal binasında yaşanan sorunların çözümü için dükkan önlerine 15 metre uzunluğunda Çelik çatı yapılıyor.

24 Haziran Perşembe günü saat 10.30’da yapılan inceleme gezisine Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanısıra Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, Daire Müdürleri, Yaş Sebze ve Meyve Tüccarları ve Komisyoncular Dernek Başkanı Yaşar Eryılmaz ile esnaflar ve basın mensupları katıldı.
Hal binasında yapılan içmesuyu, kanalizasyon, elektrik, yol, asfaltlama, yeşillik yeri, havalandırma ve son olarak yapılan Çelik çatı yapımından dolayı Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve tüm emeği geçenlere teşekkür eden Yaş Sebze ve Meyve Tüccarları ve Komisyoncular Dernek Başkanı Yaşar Eryılmaz, yapılan çalışmaların çok güzel olduğunu söyledi. Daha önce dükkanlardaki malların hava şartlarından dolayı bozulduğunu kaydeden Eryılmaz, yapılan bu çalışmaların çok gerekli olduğunu belirtti.

Başkan Çakır: Eksiklikleri Gideriyoruz…
Hal binasının bir takım eksiklikleri olduğunu ve göreve geldikleri günden beri bu eksiklikleri gidermeye çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Ahmet Çakır amaçlarının, bütün eksiklikleri gidermek olduğunu söyledi.Yağmurda ve güneşte esnafların ciddi sıkıntılar yaşadığını kaydeden Başkan Çakır, “Hal binasının orta alanının tamamen kapatılması için proje hazırladık. Bu proje kapsamında 280 metre uzunluğunda 15 metre genişliğindeki alanı kapatıyoruz. 6500 m2’lik bu alanda 160 ton çelik kullanılacak. Hazırlanan proje, orta alanın tamamen kapatılması şeklinde hazırlandığı için önümüzdeki yıllarda bu alan tamamen kapatılabilecek” dedi.

 Hal binasında yapılan diğer çalışmalar ile ilgili de bilgiler veren Başkan Çakır, içmesuyu ve kanalizasyon şebekesinin tamamen yenilenmekte olduğunu, elektrik probleminin giderildiğini, dolgu ve asfaltlama yapıldığını belirterek, çelik çatı yapım işinin ise ihale süresinin 7 ay olmasına rağmen aciliyet arzetmesinden dolayı, 2 aya kadar bitirilmesinin planlandığını söyledi.


Esnaflardan Başkan Çakır’a Teşekkür…
Yapılan çalışmalardan dolayı memnuniyetlerini dile getiren Hal esnafları ise çatı yapımının bitmesiyle birlikte sorunlarının büyük oranda giderileceğini belirterek, Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile diğer emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Hal binasının iç tarafında çelik çatı yapımı devam ederken, esnafların dış cephede normal işlerine devam ettikleri bildirildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 649
Bu Ay : 7795
Toplam : 7795

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom