Malatya İspendere Sezonu Açtı

İspendere içmesinde yeni sezon açıldı. Bu sezon termal havuz yapılması bekleniyor.

Malatya İspendere Sezonu Açtı Malatya Haber

Malatya - Elazığ karayolu 20.kilometre'de bulunan İspendere İçmecesi işletmecisi Mustafa Özcan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada bu yıl içmece bölgesine termal havuz yapılmasının beklendiğini bildirdi. İl Özel İdaresi'ne ait olan tesislerde yapılan yenileme çalışması ile 10 adet konaklama evi bulunduğunu hatırlatan Özcan, konaklama evlerinde şifalı suların da aktığını vurguladı.

Böbrek taşının düşürülmesinden cilt hastalıklarının giderilmesi, mantardan mide rahatsızlıklarına kadar birçok hastalığa iyi geldiği doktor raporlarında belirlenen İspendere içmecesine civar illerde Elazığ,. Bingöl, Tunceli, Diyarbakır ve Adıyaman'dan da gelenlerin bulunduğunu söyleyen Mustafa Özcan, Malatyalıların daha fazla ilgi beklediklerini ifade etti. Özcan, buranın aynı zamanda piknik alanı olarak da kullanıldığını söyledi.

Malatya Belediye otobüsünün de her saat başı sefer yaptığı işletmeye bir kişinin girişinin 2 TL, konakla evlerinde bir gün konaklamanın 41 TL olduğunu aktaran Özcan, "Belediye otobüsüyle geliş dönüş 2 TL. İçmeceye giriş 2 TL. Bu fiyat 3 yıldır aynı. 15 yaşından küçüklerden ücret almıyoruz" dedi.
Bu arada, İspendere içmecesine şifa bulmak için Diyarbakır'dan ailesiyle birlikte geldiğini söyleyen Mehmet Akyıldız, "Geldiğimde böbreklerimden rahatsızdım. Buranın suyunu içtikçe rahatlamaya başladım. Kum ve iltihap döküyorum. Gayet memnunum" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 279
Bu Ay : 2823
Toplam : 2823

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom