Suluköy'ün Altyapı Problemi Bitiyor

Malatya Merkez Suluköy'ün alt yapı çalışmalarının bu yıl biteceği bildirildi.

Suluköy'ün Altyapı Problemi Bitiyor Malatya Haber

Suluköy Muhtarı Bayram Çay, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verirken, ''Suluköy, 7 yıldır inşaat şantiyesi görünümünde. Muhtar seçildikten sonra köyün en büyük sorunu olan içme suyu sorunun hallettik. Köy içi telefon şebekesini yer altına taşıdık. Köyümüz dağınık, sürekli göç alıyor. Yeni yerleşim yerlerinin olması nedeniyle kanalizasyon çalışmaları mahalle, mahalle devam etti. Şehre 15 kilometre uzaklıktayız. 250 hanemiz var. Nüfus olarak bin 980 kişi yaşıyor. Böyle kalabalık bir köye verilecek hizmetler zaman içinde parça, parça alındı. Ben köyün alt yapı çalışmamalarını bitmeden kesinlikle asfalt yapılmasını istemedim. Kanalizasyonu yapılmayan yere asfalt yapmak milli serveti toprağa gömmek gibi bir şey. Devletin bir kuruş parasının boşa gitmemesi için köylerimizde yapılacak altyapı çalışmaları bitmeden kesinlikle asfalt ve yol çalışmalarına başlanmasın dedim"ifadelerini kullandı.

Muhtar Çay, köylerindeki altyapı hizmetleri nedeniyle İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sami Er başta olmak üzere, İl Özel İdaresi mühendis ve çalışanlarına teşekkür de etti.

İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği, Su ve Kanal Hizmetleri Müdürü İrfan Kay, yaptığı açıklamada, ''Merkez Sulu Köyü'ne 2008-2009 yılında toplam 7 bin metre 200'lük kanalizasyon borusu döşedik ve 1 adette fosseptik çukuru yaptık. 2010 yılı içersinde 2 BİN 500 metre 200'lük kanalizasyon borusu döşeyerek, 3 adet fosseptik çukuru yapıyoruz. Sulu köyün kanalizasyon sorunu da bitmekte. Bu Köyün Muhtarı Bayram Çay bey çalışkan ve yapılan işlerin sırasına göre istemesini bilen bir arkadaşımız. Muhtarımız bizlerden öncelikle kanalizasyon ve içme suyu şebekesi çalışmalarının bitirilmesini istedi. Köy içindeki telefon ağını da toprak altına indirtmiş.

Geçtiğimiz yıllarda İl Özel İdaresi'nden köy içi yollarının asfalt yapılması için teklif geldiği halde kabul etmediğini söyledi. Sebep olarak ta köyünde alt yapı çalışmalarının sürdüğünü, eger asfalt yapılırsa tekrar bozulacağını emeğin boşa gideceğini, devletin parasına da yazık olacağını yetkililere söyleyerek asfalt yapımını kabul etmemiş. Bu çalışmasında diğer muhtarlarda söylüyor. Köylerde yapılan çalışmalar sıraya göre olmalı alt yapı çalışmaları bitmeden kesinlikle asfalt yapılmasın diyor. Muhtarımızı, bu düşüncesinden ve çalışmalarından dolayı kutluyorum'' dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 27
Bu Ay : 1609
Toplam : 1609

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom