Malatya Turizm Kenti Olmalı

Kültür ve Turizm Müdürü Bahaeddin Kabahasanoğlu, bir kayısı şehri olan Malatya'nın turizm kenti olması için de start verildiğini bildirdi.

Malatya Turizm Kenti Olmalı Malatya Kültür-Sanat

Kültür ve Turizm Müdürü Bahaeddin Kabahasanoğlu konuyla ilgili olarak İHA'ya yaptığı açıklamada, "Kültür ve turizm'de neler yapabileceğimizi düşünürken ve istişare ederken, bu konuda diğer dünya ülkelerinde neler yapılıyor, önce onu da araştırdık. Mesela Fransa, Kore, Yeni Zellanda ve Avusturalya gibi turizmin geliştiği veya gelişmekte olan ülkeleri de araştırıyoruz. Ordaki örnek çalışmalardan şehrimizde de neler yapabiliriz diye onu düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Şehir'de önce turizm altyapısını hazırlayacaklarını sonra ise turist bekleyeceklerini söyleyen Kabahasanoğlu, "Eğer altyapıyı hazırlar ve belli noktalara turist ziyareti gerçekleştirirseniz, o zaman turist sayısı artar. Malatya'ya günde inen uçak sayısı 5-6'dır. Bu rakamın katlanarak artması işten bile değil" şeklinde konuştu.

"Kayısı şehri olan Malatya niye turizm kenti de olmasın" diyen Kabahasanoğlu, "Tarihi derinliği Malatya kadar olan bir başka kent yoktur. Bu Aslantepe Höyüğü'nde çıkan kazılarda ispatlanmış. Malatya yakın gelecekte, bu tarih derinliği ile turizm girdisi artabilir. Bu girdinin artması için önce merkez ve ilçeler bazında kültür ve turizm envanteri çıkartıp, bunu kitap haline getireceğiz. Bütün bunlar şehrimizin turizm ve kültür potansiyelini ortaya çıkarmak için yapılıyor. Sayın valimizin direktifleri ile kültür ve turizm envanteri çıkartıp, bunu kitap haline getireceğiz" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 548
Bu Ay : 7345
Toplam : 7345

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom