Gazetecilere Nemrut Gezisi

Malatya'daki yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileri, Pütürge Belediye Başkanı Necdet Ayaydın'ın davetlisi olarak Pütürge ve Nemrut Gezisinde bulundular.

Gazetecilere Nemrut Gezisi Bölge

Malatya'daki yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileri, Pütürge Belediye Başkanı Necdet Ayaydın'ın davetlisi olarak Pütürge ve Nemrut Gezisinde bulundular.

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman ve Gazeteciler Derneği Başkanı Orhan Çekin ve kalabalık bir medya çalışanının katıldığı geziye katılan basın heyetini Pütürge'yi gezdiren Belediye Bşakanı Necdet Ayaydın, "Büyük şehirlerde dahi olmayan bir hizmeti Pütürgelilere sunduk. Elektrik ve telefon hatlarımızı olduğu gibi yer altına aldık. İlçemizde direkler arasında gerilmiş, ağaçlara tutturulmuş kablo görmek mümkün değil. Şu an döşemeye devam ettiğimiz, kilit taşları ile ilçemizin görünümünü çok daha olumlu yönde etkileyeceğimizi sanıyorum" dedi.

Ayaydın şunları söyledi:

"ilçe girişinin yeniden dizaynı için 30 bin özel kilit taşı kullanacağız. Şimdiden Pütürgelilerin yürüyüş mekanı olarak seçtikleri girişteki kaldırımlarda estetik görünümlü 500 elektrik direği dikeceğiz. Her şeyini belediye kaynaklarından karşıladığımız işin maliyeti 100 bin TL. Peyjaz çalışmalarımız devam ediyor. 4 bin çam ağacı diktik. İlçe girişinde dubleks, tripleks ve villa olmak üzere 200 konut inşa edeceğiz. Bu işte belediyemiz ihaleyi yapacak ancak yapımına karışmayacak."
Pütürge Belediye Başkanı Necdet Ayaydın'ın ilçede yaptığı açıklamalardan sonra 24 kişilik gazeteci grubu Nemrut'a gitti.

Nemrut gezisi sırasında Gazeteciler Derneği Başkanı Orhan Çekin, "Nemrut hepimizin, Adıyaman'ın da olabilir, sorun değil. Ama Adıyaman yolu nasıl, işkence yolu, insanlar katırlarla geliyor. Malatya yoluna bakın dümdüz, Malatya'ya herkes teveccüh gösterince Adıyamanlılar kızıyor. Nemrut onların olsun yolu bizim olsun" dedi.

Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman ise, "Nemrut dünyanın 7 harikasından biri, olaya dünya bazında bakmak lazım, Adıyaman Malatya fark etmez" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 306
Bu Ay : 4104
Toplam : 4104

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom