Malatya Aslantepe'de Kazılar Ağustos'ta Başlayacak

Aslantepe'de kazılar Ağustos'ta başlayacak.Malatya Kültür ve Turizm Müdürü Bahattin Kabahasanoğlu:"Aslantepe altyapılı turist sayısını artırmayı hedefliyoruz."

Malatya Aslantepe'de Kazılar Ağustos'ta Başlayacak Malatya İlçe

Malatya Aslantepe Höyüğü'nde bu yılki kazıların Ağustos ayında başlayacağı bildirildi.

Kültür ve Turizm Müdürü Bahaaddin Kabahasanoğlu, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Aslantep'de Ağustos ayında kazı başlayacak. Kazılar bizim için son derece önemlidir. Önümüzdeki yıl kazıların başlangıcının 50. yılı olduğu için uluslar arası bir sempozyum düzenleyeceğiz. Türkiye'de her yıl kazı sempozyumu yapılıyor. 2011 yılında da Malatya'da yapılması için çalışma başlattık. 2011 yılı, Aslantepe Höyüğü'ndeki kazıların 50.yılı olduğundan, İtalyan Arkeolog Prof.Dr. Marcella Frangıpane hanım efendinin de isteği ile Malatya'da uluslar arası Arkeoloji Sempozyumu yapmayı planlıyoruz. Böylece Aslantepe'yi dünyaya tanıtmayı planlıyoruz. İç ve dış turizm ile uğraşanların da gözlerini Malatya'ya çevirmesini amaçlıyoruz. Çünkü, Asantepe, dünyada ilk kurulan kent devleti yeridir" ifadelerini kullandı.

Aslantepe Açık Hava Müzesi'nde Ağustos'ta levhaların yerleştirilip, sonbaharda hizmete açmayı planladıklarını belirten Kabahasanoğlu, "Burada katlı medeniyetler olması nedeniyle Aslantepe merkezli senaryolar üretip, şehrimize daha fazla turist gelmesini düşünüyoruz. Aslantepe altyapılı turist sayısını arttırmayı planlıyoruz" şeklinde konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 6
Bu Ay : 6803
Toplam : 6803

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom