TABGİS Toplantısı Malatya'da

Türkiye Akaryakıt Bayileri Petrol ve Gaz Şirketleri İşveren Sendikası'nın (TABGİS) bölge toplantısı Malatya'da yapıldı.

TABGİS Toplantısı Malatya'da Bölge

Ticaret ve Sanayi Odası Salonu'nda düzenlenen TABGİS bölge toplantısına, Malatya, Adıyaman, Elazığ, Diyarbakır, Sivas, Şanlıurfa ve Tunceli illerinden akaryakıt bayileri katıldı.

Toplantıda önce TABGİS'i tanıtıcı ve Türkiye'de akaryakıt sektörünün gelişmesiyle ilgili sinevizyon gösterisi yapıldı.

Toplantıda ilk olarak konuşan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Türkiye'de 12 bin 500 akaryakıt bayisi bulunduğunu belirtip, "Türkiye'de akaryakıt tüketimi ortalama 3 bin litre iken bu komşu ülkelerimizde 15 bin litreye kadar çıkmaktadır. Bu da gösteriyor ki, akaryakıt sektöründe yeni bir düzenlemeye ihtiyaç vardır" ifadelerini kullandı. MTSO olarak asıl görevlerinin üyelerinin sorunlarıyla ilgilenip ilgili yerlere aktarmak olduğuna dikkat çeken MTSO Başkanı Erkoç, "Akaryakıt sektörüyle ilgili bir toplantıyı MTSO ile birlikte yapmayı bize TABGİS Malatya İl Temsilcisi Sadi Ergül beyin teklif etmesiyle, tereddütsüz kabul ettik. Çünkü, biz üyelerimiz için varız ve üyelerimizin bu tür organizelerine ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyarız" şeklinde konuştu. 
TABGİS Genel Başkan Vekili Hasan Sevilir ise, "Kaçak ve hileli akaryakıt değişmez belamızdır" diyerek, akaryakıt bayilerinin güncel sorunlarını anlattı. "Vergisiz kazanç, kutsal kazanç değildir" diyen Sevilir, rekabet kurulunun akaryakıt bayilerinin 18 Eylül 2010 tarihine kadar yeniden yapılanmasını istediğini bildirdi. Yeniden yapılanma konusunda sendika olarak akaryakıt bayilerini toplantılarla bilgilendirdiklerini söyleyen Hasan Sevilir, akaryakıt bayilerinin sorunlarını en aza indirmek için çaba
gösterdiklerini kaydetti.


Daha sonra TABGİS yönetim kurulu üyesi Rıfat Özsoy ile TABGİS Avukatı Aykut Aydoğan, rekabet kurulunun akaryakıt bayileri ile ilgili kararları hakkında izahatlarda bulundular.

Daha sonra, belediye başkan yardımcısı Alican Bozkurt ile MTSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç'a plaket verilirken, Erkoç da, TABGİS Genel Başkan Vekili Hasan Sevilir'e tepside kuru kayısı hediye etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 435
Bu Ay : 2919
Toplam : 2919

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom