1200 Çiçek Tutan El Projesi

Adana'da "Sevgiye Uzanan Eller ve Çiçek Tutan Eller Projesi" kapsamında bin 200 kursiyer çocuğa sertifikaları verildi.

1200 Çiçek Tutan El Projesi Bölge

Adana Valiliği tarafından Doğu ve Güneydoğu bölgelerinden Adana'ya göç eden ailelerin çocuklarının sportif faaliyetlere katılarak suça bulaşmalarının önüne geçilmesini amaçlayan "Sevgiye Uzanan Eller ve Çiçek Tutan Eller Projesi" kapsamında bin 200 kursiyer çocuğa sertifikaları verildi.

Şakirpaşa Mahallesi Futbol Sahası'nda düzenlenen tören, rekli görüntülere sahne oldu. Yoğun katılımın olduğu tören, Şakirpaşa Halk Eğitimi Merkezi'nde eğitim alan çoçukların jimnastik ve halk oyunları gösterileriyle başladı. Vali İlhan Atış'ın, "Vatanı, Atatürk'ü, bayrağı seviyorsanız ben de sizi seviyorum. Size ve projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi. Tören, proje kapsamında eğitim alan öğrencilerin arkadaşları adına yaptıkları konuşmalarla devam etti.

Öğrenciler adına kürsüye gelen Neslihan Yılmaz, proje kapsamında kendilerine sadece tekvando değil şevkat ve iletişim becerisinin de öğretildiğini söyledi. "Buraya geldikten sonra hayatım tekvando oldu" diyen Yılmaz, "Yaşadığımız muhitte spor salonu bulmak, spor yapacak ortam bulmak imkansızdı. Ancak şimdi sporun bize sağladığı fiziksel ve ruhsal katkıları fark etmeye başladık" diye konuştu.

Yine öğrenciler adına duygularnı dile getiren Musa Kaya ise, "Proje kapsamında aldığımız eğitimler, bize kavga etmek yerine karşımızdakini anlamayı, dinlemeyi öğretti" dedi.

Proje kapsamında çocuklar basketbol, voleybol, hentbol, masa tenisi, tekvando ve halk oyunları gibi etkinliklere katılarak eğitim aldılar. Masa tenisi eğitimi alan Sabri Bayaf ise, daha önce yasa dışı eğlemlere katılarak polise taş attığını ancak bundan sonra masa tenisi eğitmeni olmayı hedeflediğini söyledi.

Panayır havasında geçen tören, Vali İlhan Atış'ın başarılı öğrencilere sertifikalarını vermeleriyle son buldu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 496
Bu Ay : 7293
Toplam : 7293

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom