Malatya Darende Turizmi Seçti

Malatya'nın Darende ilçesinde elektrik trafolarına, ressamlar tarafından ilçenin tarihi ve turistik mekanların resimleri çiziliyor.Bu, Darende'nin turizme yöneldiğinin göstergesi...

Malatya Darende Turizmi Seçti Malatya İlçe

Malatya'nın Darende ilçesinde elektrik trafolarına, ressamlar tarafından ilçenin tarihi ve turistik mekanlarının resmi çizildi.

Duvar ressamı Necla Yerli, ilçeye tarihi ve turistik mekanları ziyaret için gelenlerin gelip geçtiği Somuncu Baba Külliyesine giden yol güzergahındaki elektrik trafosuna Darende'deki Zengibar Kalesi, Günpınar Şelalesi gibi tarihi ve doğal güzellikleri, herhangi bir kalıp kullanmadan, göz kararıyla fotoğraflarına bakarak çizdiğini söyledi.

Boyanın duvarları ve çevreyi güzelleştirerek uygunsuz görüntüleri örttüğüne dikkati çeken Necla Yerli, ''Resimlerimizle, içinde yaşadığımız beton şehirlere yepyeni bir görünüm kazandırıyoruz. Duvarlara yapılan resimleri izleyen insanlar içinde bulunduğu olumsuz ruh halinden çıkıyor'' dedi.

Ankara ve Çankırı'da belediyelerin talebiyle elektrik trafoları, parklar ve duvarları istenilen manzara ve resimlerle süslediğini anlatan Yerli, Darende'deki gibi boyadıkları binaların insanların ilgisini çektiğini ifade etti.

2004 yılından bu yana ağırlıklı olarak duvar ressamlığı üzerine çalıştığını belirten Yerli, bugüne kadar 100'den fazla duvarı çeşitli resimlerle süslediğini kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 331
Bu Ay : 4129
Toplam : 4129

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom