Malatya Belediyesi çalışıyor

Malatya Belediyesi tarafından, şehrimizin daha güzel bir görünüme kavuşturulması ve daha yaşanılabilir bir hale getirilmesi amacıyla sürdürülen çalışmalar tamamlanıyor.

Malatya Belediyesi çalışıyor Malatya Haber

Malatya Belediyesi tarafından, şehrimizin daha güzel bir görünüme kavuşturulması ve daha yaşanılabilir bir hale getirilmesi amacıyla sürdürülen çevre düzenleme ve peyzaj çalışmaları birer birer tamamlanmaya başladı.

Belediye tarafından yapılan açıklamada, şehrimizin değişik yerlerinde yol ve kaldırım düzenleme çalışmalarının aralıksız sürdürüldüğü belirtilerek, 2. Ordu İnönü Kışlası ile Devlet Hastanesi arasındaki caddede yeni renkli taşlarla kaldırım düzenleme çalışmasının büyük oranda tamamlandığı, kaldırım düzenleme çalışmasının ardından da yolun asfaltlanacağı bildirildi.

Yapılan açıklamada, PTT Caddesi girişinde Osmanlı Mimarisi ile yapılan ve geçtiğimiz günlerde hizmete giren çeşmenin ardından, yine Selçuklu Mimarisi ile yapılan Saat Kulesinin de bitme aşamasına getirildiği, önümüzdeki günlerde de hizmete gireceği ifade edildi.

Açıklamada, Malatya’nın daha yaşanılabilir bir kent olması amacıyla Proje Geliştirme Birimi tarafından da proje çalışmalarının aralıksız sürdürüldüğü, bu projelerden bazılarının bitme aşamasına getirildiği, bazı projelerin ihale aşamasında olduğu, bazı projelerle ilgili detay çizimlerin devam ettiği bildirildi.

Söğütlü Camii Çevre Düzenleme Projesi’nin 20-30 Haziran tarihleri arasında ihaleye çıkarılacağı belirtilen açıklamada; Yeşiltepe Semt Konağı’nın ihale edildiği ve ihalenin karar aşamasında olduğu, Temelli Pasajı üstünün polikarbon malzeme ile kapatılması işinin ise ihale edildiği ve çalışmalara başlandığı belirtildi.

Ayrıca, Çöşnük Mahallesi Bölge Parkı projesinin tamamlandığı; Yeni Nikah Salonu, İnönü Mahallesi Bölge Parkı ile Yaşam ve Spor Merkezi projelerinin de bitme aşamasına getirildiği, çalışmaların aralıksız devam ettiği ifade edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 903
Bu Ay : 4701
Toplam : 4701

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom