Malatya Adıyaman yolu 74 Km kısalacak

Malatya ile Adıyaman arasını 74 kilometre kısaltacak olan yola bu yıl 3 milyon TL ödenek ayrıldığı bildirildi. Malatya'ya karayolları için ise yaklaşık 18 milyon TL ödenek ayrıldığı belirtildi.

Malatya Adıyaman yolu 74 Km kısalacak Bölge

 Malatya ile Adıyaman arasını 74 kilometre kısaltacak olan yola bu yıl 3 milyon TL ödenek ayrıldığı bildirildi. Malatya'ya karayolları için ise yaklaşık 18 milyon TL ödenek ayrıldığı belirtildi.
AK Parti Malatya Milletvekili Fuat Ölmeztoprak, konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada, Malatya ve Adıyaman illerinin yol bağlantısını 74 kilometre kısaltan karayolu projesine 2010 yılında 3 milyon TL ödenek ayrıldığını belirtti.

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesi ile Adıyaman'ın Çelikhan ilçesi arasında kalan 34 kilometrelik yolun bitirildiğinde Malatya-Adıyaman arasının 111 kilometreye düşeceğini hatırlatan milletvekili Ölmeztoprak, "Halen kullanılmakta olan Adıyaman-Gölbaşı-Malatya karayolu 185 kilometredir. Adıyaman'dan Malatya'ya gitmek isteyen vatandaşlarımız ister Gölbaşı üzerinden, ister Yeşilyurt üzerinden gidebilecekler. Dolayısıyla 185 kilometrelik yol 111 kilometreye düşeceğinden önemli oranda yakıt ve zaman tasarrufuyla ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayacak" dedi.

Ölmeztoprak, Elazığ Keban, Malatya Arapgir ve Sivas Divriği arasındaki 125 kilometrelik yol yapım çalışmalarının devam ettiğini ve bu yıl için 3 milyon TL ödenek ayrıldığı ifade edip, 85 kilometrelik bölünmüş yol kapsamında olan Malatya Gölbaşı ayrımı Darende 6.Bölge hudut yoluna bu yıl için 10 milyon TL ödenek ayrıldığını belirtti.

Malatya'da 2003-2009 yılları arasında toplam 187 kilometre bölünmüş yolun trafiğe açıldığını belirten Ölmeztoprak, hizmete giren bölünmüş yollarla birlikte kara yollarındaki trafik kazalarında, özellikle ölümlü trafik kazalarında azalma olduğunu bildirdi.

Malatya iline Ulaştırma Bakanlığı tarafından ilk etapta Malatya il sınırları içerisindeki karayolları çalışmaları için 2010 yılında 17 milyon 937 bin TL ödenek tahsis edildiğini söyleyen Ölmeztoprak, Malatya - Arapgir ile Erzincan Kemaliye yolunun ise 2010 yılı yatırım programına alındığını ve ek ödenek için girişimlerinin sürdüğünü ifade etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 637
Bu Ay : 4081
Toplam : 4081

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom