Malatya'da İsrail ve terör saldırısı kınandı

Malatya'da sivil toplum kuruluşları tarafından, İsrail'in saldırısı ve askerlere yönelik terörist saldırılar kınandı.

Malatya'da İsrail ve terör saldırısı kınandı Malatya Haber

Malatya'da sivil toplum kuruluşları tarafından, İsrail'in saldırısı ve askerlere yönelik terörist saldırılar kınandı.

KESK'e bağlı sendikalar ve bazı partiler PTT önünde basın açıklaması yaptı. Eğitim Sen Malatya Şube Başkanı ve Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK) Malatya dönem sözcüsü Cengiz Karabay da yaptığı konuşmada, saldırıdan dolayı İsrail'i kınadı. Karabay, "Dışişleri Bakanlığı'nın ilk tepki olarak İsrail'in Büyükelçisi nezdinde bu olayı kınaması ve acilen izahat talep etmesi ise İspanya, Yunanistan ve İsveç'in büyükelçiliklerini çekmeyi düşündükleri bir ortamda bir diplomatik skandal niteliğindedir. Tüm halkların özgürlüğü ve barış içerisinde bir arada yaşama perspektifi olmayan, üstelik bölgede ABD ve İsrail'le köklü partnerlik ilişkileri içinde olan bir hükümetin başka türlüsünü yapması da mümkün değildir. AKP Hükümetine sesleniyoruz ; İsrail büyük elçisini geri çekin ve İsrail ile olan tüm anlaşmaları iptal edin. Bizler Malatya' dan kamu emekçileri ve demokrasi güçleri olarak Filisin halkının yanında olduğumuzu bildiriyor ve İsrail'in bu insanlık dışı katliamını nefretle kınıyoruz" dedi.

Diğer yandan, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şubesi Yönetim Kurulu, İsrail'in Türk yardım gemilerine düzenlediği saldırıyı sert bir şekilde kınadı. MÜSİAD, "Bununla beraber, aynı anda İskenderun'da Deniz Kuvvetlerimizin karargahına yönelik yapılan roketli saldırıya da dikkat çekmek istiyoruz. Saldırının zamanlaması ve yapılış tarzı oldukça düşündürücüdür" dedi.
Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Malatya Şube Başkanı Mustafa Bahadır Altaş da konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada, "Hükümeti ve bütün siyasal partileri BM Güvenlik Konseyi'nde varlık göstermeye çağırıyoruz. Derhal ateşkes sağlanması için, Türkiye'nin bütün taraflarla ilişkiye geçmesini, Türkiye'nin içinde yer alacağı bir barış gücünün hemen bölgeye gönderilmesini, Gazze'ye ambargonun hemen kaldırılmasını ve insani yardımın en geniş ölçülerde hemen ulaştırılmasını, ve somut bir yaptırım olarak İsrail'le bütün askeri işbirliği anlaşmalarının ve askeri ihalelerin iptal edilmesini talep ediyoruz" ifadelerini kullandı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 794
Bu Ay : 5988
Toplam : 5988

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom