Spora yeni bina

Malatya İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) 4500 metrekare kapalı alana sahip binanın temeli törenle atıldı.

Spora yeni bina Malatya Spor

Malatya İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) binasının temeli törenle atıldı.

BESYO Müdürü Doç. Dr. Cengiz Aslan törende yaptığı konuşmada, "Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuzun açılarak eğitime başlaması ve eğitimini daha rahat bir ortamda sürdürebilmesi açısından yapılacak olan binamızla birlikte akademik manada üniversitemizin, yüksekokulumuzun önünü açacak ve aktif hizmet anlayışına uygun olarak verilecek olan hizmeti de arttıracaktır" şeklinde konuştu.

Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik ise, "İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nda örgün eğitimin yanında ikinci öğretim ve engellilerimiz için spor ve egzersiz programı da başladı. Bunların yanı sıra oluşturacağımız daha farklı ve ciddi yatırımlarımızla birlikte hedefimiz ise buranın Spor Bilimleri Fakültesi olmasıdır. 22 aya yakın olan bir süre içerisinde üniversitemizde yaptığımız kapalı alan miktarı 41 bin 350 metrekaredir. Darende, Hekimhan ve Akçadağ ilçelerimizde yapılacak olan Meslek Yüksekokulu binalarını da dahil ettiğimizde bu miktar 120 bin metrekare alana tekabül edecektir. Üniversitemizin 33 yıl içerisinde sahip olduğu toplam kapalı alan miktarı 412 bin metrekaredir. Yani 3,5 yıl içerisinde yapılan miktar geçmiş dönemde yapılan toplam miktarın yaklaşık yüzde 30'nu oluşturuyor" ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ile kardeş olan Özal Köyü İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından sunulan halk oyunları gösterisi izlendi. Halk oyunları gösterisinden sonra 4 bin 500 metrekare alanı ile 3 blok şeklinde 3 kattan oluşacak olan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu hizmet binasının temeli atıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 448
Bu Ay : 4005
Toplam : 4005

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom