Malatya da ağaç tartışması

İdris Alan,önceki yıllarda dikimi yapılan bazı fidanlar beton zemini kırılmamış olan çukurlara dikilmiştir

Malatya da ağaç tartışması Malatya Haber

Malatya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü İdris Alan, son günlerde gündeme gelen ağaç kesimi konusunda bilgi verdi.

Malatya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Kiltepe Fidanlığı'nda düzenlenen programda, özellikle PTT Caddesi ve çevresinde yapılan peyzaj düzenleme çalışmaları sırasında bazı ağaçların alt yapı çalışmalarını engellemeleri, ayrıca bazılarının da yol aksına uygun olmamaları ve hastalıklı olmaları nedeniyle kesildiğini belirten Park ve Bahçeler Müdürü İdris Alan, "PTT Caddesi ve çevresinde yapılan düzenleme kapsamında kesilen ağaçların yerine 10-15 yaşlarında toplam 26 adet akça ağaç, dış budak ve meşe fidanı dikilmiştir. Bunun dışında Belediyemiz Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar nedeniyle mevcut fidanlar yerlerinden, ağaç sökme - dikme makinası ile sökülmektedir.

Basına da konu olan Devlet Hastanesi ile 2. Ordu İnönü Kışlası arasındaki cadde üzerinde ise yerinde korunabilecek ağaçlar korunmuştur. Ancak, önceki yıllarda dikimi yapılan bu fidanlar beton zemini kırılmamış olan çukurlara dikilmiştir. Bununla birlikte yapılan yeni düzenleme kapsamında da mevcut kaldırımın yüksekliği de düşürüldüğü için, mevcut ağaçların kökleri yukarıda kalmıştır. Hatta mevcut kaldırımlar kaldırıldığı sırada bu ağaçlardan bazıları da devrilmiştir. Bu yüzden toplam 27 adet fidan bu alandan sökülmüş ve Kiltepe Fidanlığı'na getirilip dikilmiştir.

Burada dikilen ağaçların gerekli bakımları periyodik olarak yapılmakta, daha sonra da mevsimi geldiğinde başka alanlara götürülerek dikilmektedir. Öte yandan sökülen bu ağaçların yerine ise gerekli yol, kaldırım ve peyzaj düzenlemeleri tamamlandıktan sonra 45 adet yeni fidan dikilecektir" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 477
Bu Ay : 3121
Toplam : 3121

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom