Başbakandan İstanbul Notları

Başbakan Erdoğan, Malatya İşadamları Derneği'nin (MİAD) Bağcılar Holiday Inn Otel'de düzenlediği dayanışma yemeğine katıldı.

Başbakandan İstanbul Notları Türkiye-Dünya

Başbakan Erdoğan, Malatya İşadamları Derneği'nin (MİAD) Bağcılar Holiday Inn Otel'de düzenlediği dayanışma yemeğine katıldı. Gecede İstanbul Valisi Muammer Güler, Malatya Valisi Mehmet Ulvi Saran, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu ile Malatyalı iş adamları da hazır bulundu. Gecede konuşan Başbakan Erdoğan, her fırsatta Malatyalı iş adamlarını Türkiye'ye örnek gösterdiğini ifade ederek, Malatya'ya gösterilen ahde vefanın benzerini tüm iş adamlarından beklediklerini söyledi.

"Malatya'nın vizyonu, ufku hiçbir zaman Malatya ile sınırlı kalmadı" diyen Erdoğan, "Malatya hep büyük düşündü. Kendisiyle birlikte Türkiye'nin gelişmesi için katkıda bulundu. Malatya'ya bir ufuk çizemezsek, 81 vilayetimize bir vizyon oluşturamazsak onların yüzüne bakamayız. Bizim hesabımız sadece bu dünya için değil. Bir de bizim ölüm ötesi hesabımız var. Bunun da hesabını yapıyoruz" şeklinde konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Zonguldak'taki grizu patlamasıyla ilgili kendisini eleştirenlere, "Merak etme, ben kaza ve kadere imanı anlatmadım. O konuda sizin meşrebinizi de bilirim cibiliyetinizi de bilirim" diye karşılık verdi. İran'la uranyum takası konusunun medyada yeteri kadar yer almamasını da eleştiren Erdoğan, "Dünya ülkelerinde yer yerinden oynuyor, bizimkiler tamamen kış uykusuna yatmış. 2 gün içinde ne yaptıkları ortada" dedi.

"Şunu bilmemiz lazım ki insan olarak bir yere kadar muktedirsin, daha ötesine değil. Sınırsız bir iktidarın olamaz. Bunu bileceksin. İktidarımızın sınırlı olduğunu bilmeye mecburuz. Bazıları kuru sıkı atıyor sanki sınırsız iktidarları var. Onun için atalarımız güzel şöylemiş. Bekara karı boşamak kolay" dedi.

"Nükleer silahlar konusundaki sağlam ve tarafsız duruşumuz dikkatle izleniyor. Bunlar dikkatle izlenirken, takip edin Türkiye'nin malum medyası bu kadar önemli bir olayı, önemli bir trafiği kendi manşetlerine çekemediler, çekemiyorlar. İnsaf edin yahu bunun da mı haber değeri yok?"  diye devam etti.

"Dünyada yer yerinden oynuyor. Bizimkiler tamamen kış uykusuna yatmış. İki gün içinde neler yaptıkları ortada. Ömürleri bununla geçiyor" diyerrek medyaya çattı.

"Birileri çıkıyor kuru sıkı atıyor, 'İşsizlik işsizlik', tamam kardeşim doğru. Bizim şu an işsizliğimiz yüzde 14. Sen nasıl çözeceksin, onu söyle. Çözümün ne? Reçeteyi ver. Hiç reçeteyi veren duydunuz mu? Sadece tespit. İktidara geldiğimizde 10.3 idi. 3 ay sonra yüzde 10'u yakalayacağız"

"Mafya, çete bu tür örgütlenmeler çöktü. Birileri Balyoz'da, şunda, bunda avukatlığa soyunuyor. VTR'lerde bunları görüyorsunuz, bunları savunanlar var. Bunlarla siyaset yapmaya çalışanlar var"

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 1061
Bu Ay : 7145
Toplam : 7145

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom