Türkiye Partisinin kuruluşunun 1. yıl dönümü

Türkiye Partisi (TP) Malatya İl Başkanı Yusuf Aksaç, "Ülkemizin bu yeni siyaset anlayışına ihtiyacı var" dedi.

Türkiye Partisinin kuruluşunun 1. yıl dönümü Malatya Haber

Türkiye Partisi (TP) Malatya İl Başkanı Yusuf Aksaç, "Ülkemizin bu yeni siyaset anlayışına ihtiyacı var" dedi.

Aksaç Otel'de, partilerinin kuruluşunun birinci yıldönümü nedeniyle basın açıklaması yapan TP Malatya İl Başkanı Yusuf Aksaç, "Ülkede yeni bir değişim ve dönüşümü gerçekleştirmek üzere, "Yeni Siyaset Yeni Dönem" temel sloganıyla, ülkemize yeni bir siyaset anlayışı getirmeyi ve bu doğrultuda yeni bir dönemi başlatmayı hedef seçtik. İşte Türkiye partisi, 25 Mayıs 2009'da, bu tarihi misyonu üstlenmek üzere kuruldu.

Daha kurulduğumuz gün, bu yeni siyaset anlayışıyla ülke sorunlarını nasıl çözeceğimizi projelerimizi ortaya koyarak açıkladık" ifadelerini kullandı.

Aksaç, Herkesin birbirine eşit, birinci sınıf vatandaş olacağı,Kadınların ve gençlerin ülke yönetiminde söz sahibi olmalarının sağlanacağı,Gençlerimizin geleceğe ümitle bakabileceği, üniversite sınavlarının kaldırılacağı, dersanelerin kapanmak zorunda kalacağı, meslek liselerin sayısının arttırılıp, gençlerin meslek sahibi yapılacağı, tüm öğrencilerin eğitim giderlerinin devlet tarafından karşılanacağı, esnafın ve sanayicinin, tarım üreticileri ve hayvan üreticilerin yüksek vergilerin engelinden kurtarılacağı,  maaşlarda yeni ve gerçekçi bir düzenleme yapılarak, memur, işçi ve emeklilerinin sıkıntıdan kurtarılacağı, işçinin, memurun, esnafın, emeklinin, çiftçinin yüzünün güleceği, Türkiye Partisi, ülkemizde yepyeni bir dönemi başlatacak partidir. Bu nedenle ülkemizin bu yeni siyaset anlayışına ihtiyacı var" diyerek, TP'nin iktidara gelmesi halinde yapacaklarını dile getirdi.
Aksaç, basın mensuphlarının sorularanrı da cevaplandırdı. Don'dan zarar gören kayısı üreticileri için açıklanan kredi ertelenmesi ve dönüm başı 150 TL verilecek olmasını değerlendiren Aksaç, "Dönüm başına verilmesi vaad edilen 150 TL'nin 500 TL'ye çıkarılmasını istiyoruz. Çünkü, kayısı üreticisi yılda bir kez verim alıyor ve tek geçim kaynağı kayısıdır"şeklinde konuştu.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 205
Bu Ay : 2849
Toplam : 2849

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom