Kemal Kelleci, Sezai Karakoç'u anlattı

Malatya'da "Yazar Sezai Karakoç ve Düşünce Dünyası" konulu bir konferans düzenlendi. Konuşmacı, Kemal Kelleci...

Kemal Kelleci, Sezai Karakoç'u anlattı Malatya Kültür-Sanat

Malatya'da "Yazar Sezai Karakoç ve Düşünce Dünyası" konulu bir konferans düzenlendi.
Kent Konseyi Genel Sekreterliği organizesi ile gerçekleştirilen "Yazar Sezai Karakoç ve Düşünce Dünyası" konulu bir konferansı, Kemal Kelleci verdi.

Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu Salonu'nda düzenlenen konferansa, Belediye Başkan Vekili Ertan Mumcu, İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mahmut Berk, Kent Konseyi Genel Sekreteri Avukat Ali Yıldırım, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.
"Yazar Sezai Karakoç ve Düşünce Dünyası" konulu bir konferansı veren Kemal Kelleci, karakoç'un gençlerin eğitimi alanında yapmış oldukları faaliyetlerden bahsederek, eğitimin en çok fedakarlık gösterilmesi gereken bir sosyal olay olduğunu belirtti. Gençlik yıllarından itibaren kültürel çalışmalar, mesleki çalışmalar yapmaktan büyük bir haz aldığını söyleyen Kelleci, geçmiş ve günümüz gençliğini kıyaslayarak gençlerin şimdi daha çok imkana sahip olduklarını, bilgiye daha çabuk ulaşabileceklerini dile getirdi.

Daha sonra Sezai Karakoç ile nasıl tanıştığını ve beraber yaptıkları çalışmalardan bahseden Kelleci, Sezai Karakoç'u anlamak için İslam'ı iyi bilmemiz gerektiğini söyledi. Kelleci, "Sezai Karakoç'un şiirlerindeki düşünce yapısını anlamak ve ne dediğini anlatmak için O'nun eserlerini sıkça okumalıyız" dedi.

Sezai Karakoç'un şiirlerinden örnekler okuyan Kelleci, konu ile ilgili katılımcıların sorularını cevaplandırdı. Programın sonunda Belediye Başkan Vekili Ertan Mumcu tarafından Kemal Kelleci'ye plaket takdim edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 237
Bu Ay : 16373
Toplam : 16373

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom