Engelliler Spor Şenliği

İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) tarafından 1.Engelliler Spor Şenliği düzenlendi.

Engelliler Spor Şenliği Malatya Spor

 İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) tarafından 1.Engelliler Spor Şenliği düzenlendi.

İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ( BESYO) Spor Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Vali Doç Dr. Ulvi Saran, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, rektör yardımcıları, Malatya Sakatlar Derneği Başkanı A. Haydar Koyun, engelliler ve ailelerinin yanı sıra öğrencileri katıldı.

BESYO Müdürü Doç Dr. Cengiz Aslan, "Engelliler, engel olmayan bireyler olarak toplumda yerini almalıdır. Bu düşünceyle bugün burada düzenlediğimiz şenliğin onlar için önemli bir sosyal etkinlik olarak algılanacağını düşünüyorum" dedi.

Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik ise, "Göreve geldiğim günden beri üniversite olarak engelliler konusunda gerekli duyarlılığı gösterebilmek adına önemli girişimlerde bulundum. Başta Engelliler Araştırma ve Uygulama Merkezi kurmakla birlikte engellilerin bilimsel ortamda kendilerine yer bulmaları adına değişik faaliyetler gerçekleştirdik. Engellilerimiz yerleşke içerisinde daha rahat hareket edebilsinler diye bazı fiziki alt yapı çalışmaları yaptık. Beden Eğitimi ve Yüksekokula bağlı engellilere yönelik bir bölümün açılması için girişimlerimiz olumlu yönde gelişiyor. Engellilerimizin için sunulan sosyal ve kültürel etkinliklerin ülke genelinde arttığını görüyoruz. Bizde üniversite olarak bu gelişmelere paralel olarak her türlü katkıda bulunmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.
Vali Ulvi Saran ise, üniversitede gerçekleştirilen bu faaliyetin çok önemli olduğunu söyleyerek, "Kurumlar olarak halkımız ile birlikte el ele vererek engellilerimiz adına yapabileceğimiz ortak çalışmalar hem bugün açısından hem de gelecek açısından güzel sonuçlar doğuracak" dedi.
Şenlikte BESYO plates grubu gösterileri, engelliler goolball gösterileri, BESYO çocuk jimnastik grubu gösterileri, engelliler tekerlekli basketbol gösterileri, BESYO dans grubunun gösterileri, engelliler voleybol-basketbol-badminton ve futbol gösterileri ile halkoyunları gösterisi yapıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 857
Bu Ay : 8003
Toplam : 8003

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom