Elbistan Malatya'ya mı bağlanıyor?

Elbistan, Malatya ya bağlanmayı tartışıyor. (Elsiad) Başkanı Emin Polat, "Kahramanmaraş Bize Bir İlçe Gibi Davranmıyor. Bizi Dolgu Malzemesi Olarak Görüyor.

Elbistan Malatya'ya mı bağlanıyor? Bölge

Elbistan Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Bulut'un Gündeme Getirdiği Elbistan'ın Malatya'ya Bağlanması Fikrine İlçenin İşadamlarından da destek geldiği belirtiliyor. Elbistan Sanayici ve İş Adamları Derneği (Elsiad) Başkanı Emin Polat, "Kahramanmaraş Bize bir İlçe gibi davranmıyor. Bizi dolgu malzemesi olarak görüyor. Malatya'ya bağlanma isteğimizi gündeme getiriyoruz dedi.

Emin Polat,  Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Bulut'un bu çıkışı çok olumlu ve Elbistan adına önemli bir gelişme olup bizde destekliyoruz."diye konuştu. Son 20 yılda Elbistan'a ne yatırım yapıldı diye soran Polat, "Birisi çıksın da son 20 yılda Elbistan'a ne yatırım yapılmış anlatsın. Hacca gitmek isteyen 60-65 yaşındaki yaşlıları bile kayıt yaptırmak için Kahramanmaraş'a gönderiyoruz. Siyasetçiler 20 yıldır bizleri kandırıyor. Artık kandırılmak istemiyoruz. Elbistan'a yatırım yapılsın. Teşviklerden yararlanamıyoruz." şeklinde konuştu.

Bir konsorsiyum oluşturulması gerektiğini aktaran Polat, "dernekler,odalar, vakıflar bir araya gelsin ve bu konuyu tartışsın. Biz bu konuda ne yapılması gerekiyorsa varız. Bir organizasyon olursa katılır ve fikrimizi söyleriz. Sesimizi duyurmalıyız." dediği vurgulanıyor.

Elbistan ilçesi 150 bini aşkın nüfusu, Maraş'a 180, Malatya ya ise 135 km.mesafede bulunuyor.

Malatya'ya bağlanma konusunda yapılan yorumlar yerel ve ulusal basın-yayın organlarında da işlenmeye başladı. Bazı ulusal gazeteler, "Elbistan Malatya'ya mı bağlanıyor?" başlığıyla konuyu okuyucularına duyururken Internet'te ki yorumlar ise Elbistan'ın artık hak ettiği şekilde hizmet alması ve gelişmeleri yakından takip etmesi gerektiği hususunda birleşiyor.

Elbistan ilçesinin ticareti Malatya ile yaptığı biliniyor. Yine üst kademe sağlık hizmetini de Malatya da karşıladığı belirtiliyor.

Konuyla ilgili Elbistan Tamirciler ve Demirciler Odası Başkanı Ali Ermez ise;  “Odaya kayıtlı esnafımızın sorunları ve yaşadıkları gerçek. Kahramanmaraşlılar böyle yaptığı müddetçe Ziraat Odası Başkanımız Mehmet Ali Bulut’un Malatya’ya bağlanalım sözünü haklı çıkartmışlardır. Bu nedenle Mehmet Ali Bulut’un her zaman arkasındayız. Biz il olarak Malatya’yı istiyoruz. Bizim esnafımıza Kahramanmaraşlılar iş yaptırmıyor. Engel oluyorlar. Bize gidin Elbistan’da çalışın diyorlar. Bütün Kahramanmaraşlılar buraya gelip ihale alıyorlar. Elbistan’dan bu duruma hiç müdahale eden yok. Fakat biz Elbistanlı olarak Kahramanmaraş’a gittiğimiz de illaki burada oda kaydı alacaksın, buranın vergi mükellefi olacaksın diye baskı yapıyorlar. Esnafımız hakkıyla aldığı işi yapmadan geliyor. Biz Malatya’ya bağlanmak istiyoruz” dedi.

Konuyu ilk olarak gündeme getiren Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Bulut'da haberlerden sonra kendisine çok sayıda destek telefonunun geldiğini bildirdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 1018
Bu Ay : 7102
Toplam : 7102

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom