Kent Konseyi Engelliler için gece düzenledi.

Malatya Kent Konseyi tarafından Engelliler Haftası nedeniyle bir gece düzenlendi.

Kent Konseyi Engelliler için gece düzenledi. Malatya Yaşam-Sağlık

Kent Konseyi tarafından Engelliler Haftası nedeniyle bir gece düzenlendi.

Sümer Park'ta düzenlenen geceye Belediye Başkan Vekili Ertan Mumcu, AK Parti İl Başkanı Mustafa Şahin, Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım ile kalabalık bir topluluk katıldı.
Akşemsettin İşitme Engelliler Okulu öğrencilerinin halk oyunları gösterisi ile başlayan gecede Emniyet Müdürlüğü'nde bir günlük trafik ve güvenlik eğitimi alan engellilere Gönüllü Polis Sertifikaları verildi.

Kent Konseyi Engelliler Platformu Sorumlusu Seyit Soner Yılmaz, "Malatya Kent Konseyi Engelliler Platformu üyelerinin artık zihinlerinde tek şey var, sosyal hayatın her alanında diğer vatandaşlar gibi yer almak istiyorlar. Bu isteklerini önlerine çıkan her fırsatta dile getirme hususunda gayret ediyorlar" dedi.

Belediye Başkan Vekili Ertan Mumcu, Malatya Belediyesi olarak her zaman engellilerin yanında olacaklarını belirterek engellilerin karşılaştıkları sıkıntıların giderilmesi hususunda Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın çok duyarlı olduğunu ve bu konuda ciddi çalışmalar yapıldığını söyledi.
Kent Konseyi Engelliler Merkezinin hizmetleriyle, her zaman engellilerin yanında olacaklarını belirten Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım da, sağlam insanlarında birer engelli adayı olduğunu söyleyerek engellilere karşı duyarlı olunması gerektiğini vurguladı. Yıldırım, "Gördüğüm o ki engelliklerin programlarına yine engelliler katılıyor. Halbuki diğer insanların da bu tür programlara katılması ve sevdiği birine koşamamak, sevdiği birini görememek, sevdiği birinin konuşmalarını duyamamak nasıl bir şeydir bunu burada görmesi gerekir" dedi.

Tekerlekli sandalyesi ile sahneye çıkan Muhammet Sefa Bakan isimli engelli çocuğun annesine yazdığı "Beni bırakma anne" isimli şiir ve Taner Menekşe'nin seslendirdiği şiirler duygulu anlar yaşattı.

Etkinlikte çeşitli müzik gösterileri ile tiyatro gösterileri de sunuldu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 34
Bugün : 562
Bu Ay : 4262
Toplam : 4262

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom