Bingöl de fırtına

Bingöl'de akşam saatlerinde başlayan şiddetli rüzgarın sebep olduğu fırtına bir caminin minaresini devirirken, onlarca okul, hastane, resmi kurumlara ait bina ve evlerin çatılarını uçurdu.

Bingöl de fırtına Bölge

Bingöl'de akşam saatlerinde başlayan şiddetli rüzgarın sebep olduğu fırtına bir caminin minaresini devirirken, onlarca okul, hastane, resmi kurumlara ait bina ve evlerin çatılarını uçurdu.

Akşam saatlerinde etkili olan şiddetli fırtına Bingöl'de hayatı olumsuz etkiledi. Yağmur ile birlikte başlayan rüzgar bir süre sonra yerini şiddetli fırtınaya bıraktı. Yaklaşık yarım saat süren fırtına sebebiyle Saray Mahallesi'nde bulunan Saray Camii minaresi devrildi. Caminin üzerine düşen minare maddi hasara yol açarken olayda şans eseri ölen veya yaralanan olmadı. Saray Mahallesi Muhtarı Ali Turan, fırtınanın büyük zararlara yol açtığını söyledi. Turan, "Bir anda etkili olan fırtına camimizin minaresinin yıkılmasına sebep oldu. Etkili olan fırtına sebebiyle birçok kuruma ait bina ve evlerin çatıları yerinden sökülerek kullanılmaz hale geldi" dedi.

OKULLARIN ÇATI SACLARI CADDELERE UÇTU

Bingöl'de meydana gelen şiddetli fırtına nedeniyle birçok eğitim kurumuna ait binaların çatı sacları uçtu. Fırtınanın etkisi ile yerinden sökülen saclar caddelere savruldu. Savrulma esnasında yerlere düşen çatı sacları sebebiyle şans eseri ölen veya yaralanan olmazken, birçok araç ve evlerin camları kırıldı. Cumhuriyet Kız Yatılı İlköğretim Bölge Okulu, Düzağaç İlköğretim Okulu, Mimar Sinan İlköğretim Okulu, Bingöl Üniversitesi, 300 kişilik Valilik Yurdu, Devlet Hastanesi, Polisevi, Emniyet Müdürlüğü'ne ait lojmanlar, TOKİ konutları ve çok sayıda evlerin çatı sacları uçtu. Şiddetli rüzgar ile birlikte bir anda her taraftan çatı saclarının yollara düştüğünü belirten Heybetullah Kuyuldar isimli vatandaş, can kaybının olmamasının büyük bir şans olduğunu söyledi. Kuyuldar, "Bir anda havada çatılar uçuşmaya başladı. Yollar saclarla doldu. Fırtına esnasında bölgeden geçen insanları uyardık. Birçok vatandaşı da işyerimize alarak fırtınanın dinmesini bekledik. Adeta felaket yaşadık" şeklinde konuştu.

Çevreye savrulan sacların çarptığı enerji nakil hatlarından dolayı Bingöl'de yaklaşık 2 saat elektrikler kesildi. Şehir merkezine elektrik vermek üzere çalışma başlatan Fırat Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (FEDAŞ) ekipleri arıza ve kopmaların meydana geldiği yerleri onardı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 245
Bu Ay : 245
Toplam : 245

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom