Araban da Akçadağlılar buluşması

Araban ilçesi Karababa köyüne yerleşen Akçadağ lı İsmail Ağa Aşireti mensupları, her yıl Mayıs ayında organize edilen birlik ve beraberlik yemeğinde buluşuyor.

Araban da Akçadağlılar buluşması Bölge

Gaziantep'in Araban ilçesinde bulunan Karababa Ziyareti'nde bir araya gelen İsmail Ağa Aşireti'ne mensup yaklaşık iki bin kişi birlik ve beraberlik yemeği yedi.

200 yılı aşkın süre önce Malatya'nın Akçadağ ilçesinden göç ederek, Araban ilçesi Karababa köyüne yerleşen İsmail Ağa Aşireti mensupları, her yıl Mayıs ayında organize edilen birlik ve beraberlik yemeğinde buluşuyor. Bu yıl da yaklaşık iki bin kişi köy çevresinde bulunan Karababa Ziyareti'nde bir araya gelerek birlik ve beraberlik mesajı verirken, yemeğe Araban Belediye Başkanı Mehmet Özdemir ile ilçedeki kamu kurum amirleri de katıldı.

Birlik ve beraberlik yemeğini organize edenlerden Hüseyin Kılıç, her yıl Mayıs ayında buluştuklarını ve yüze yakın kurban keserek, çevredeki tüm köylerden davetlilerle birlikte birlik ve beraberlik yemeği yediklerini belirtti.

Araban Belediye Başkanı Mehmet Özdemir de, Türkiye'nin her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu kaydederek, "Bu etkinliği organize edenlere teşekkür ediyorum. Buradan tüm Türkiye'ye birlik ve beraberlik mesajları verildi. Her geçen yıl genişleyerek devam eden bu buluşmanın ebediyete kadar devam etmesini diliyorum" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 483
Bu Ay : 3927
Toplam : 3927

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom