Başkan Çakır'a ziyaret

Engelliler Haftası ve Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır' ziyaretler gerçekleştirildi.

Başkan Çakır'a ziyaret Malatya Haber

Engelliler Haftası ve Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır' ziyaretler gerçekleştirildi.

Gerçekleşen ziyarete Sosyal Hizmetler İl Müdürü Murat Konan ile Malatya Sakatlar Derneği Başkanı Ali Haydar Koyun ve bazı konsey üyeleri katıldı. Engelliler ziyaret sırasında Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a bir buket çiçek hediye ettiler.

Ziyaret sırasında bir konuşma yapan Malatya Sakatlar Derneği Başkanı Ali Haydar Koyun, Engelliler Haftasında amaçlarının bütün engelli vatandaşların sorunlarını gündeme taşımak olduğunu, haftayı çeşitli etkinliklerle dolu dolu yaşayacaklarını söyledi.

Sosyal Hizmetler İl Müdürü Murat Konan da yaptığı konuşmada fırsatları iyi değerlendirmek adına, Engelliler Haftasının önemine değinerek, "Engelli vatandaşlarımızın yaşadığı sorunları topluma daha iyi anlatabilmek adına önemli bir hafta, bizde bu haftayı çeşitli etkinliklerle kutlayıp, sorunları daha çok gündeme taşıyacağız" dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır da konuşmasında, her insanın bir engelli adayı olduğunu belirterek, "Malatya Belediyesi olarak toplu taşıma araçlarını engelli vatandaşlarımızın da kullanabileceği şekilde yeniledik. Toplumun engelli vatandaşlarımıza daha duyarlı hale gelmesi için kitapçık hazırlattık. Bu eksikliği görerek bir konferans düzenledik. Yaptığımız ve yapacağımız bütün projelerimizi, engelli vatandaşlarımızı düşünerek planlıyoruz" ifadelerini kullandı.

Bu arada, Sosyal Güvenlik Kurumu Malatya İl Müdürü Metin Sümer, beraberindeki kurum yöneticileri ve çalışanlarıyla birlikte Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ı ziyaret etti.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise yaptığı konuşmada Sosyal Güvenlik Kurumunun vatandaşlara bir çok alanda önemli hizmetler ürettiğini, vatandaşın sosyal hakkının korunmasında akla gelen kurumların başında geldiğini söyledi.

Ziyarette SGK Malatya çalışanları Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a bir buket çiçek hediye ettiler.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 288
Bu Ay : 2832
Toplam : 2832

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom